ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Üyelerimizin Başarı Öyküleri

Polatlı Ticaret Odası

? ÜYELERİMİZLE RÖPORTAJ-NURİŞ PREFABRİK YAPI İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ TEMELLİ ŞUBESİ ?

-+

0dee05d4-abaf-4fea-975f-26fa57b2f81c

Sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Ali Turan. 1977 yılında Çankırı – Orta ‘da doğdum. İlk ,orta Çankırı’da ve lise üniversite eğitimimi Ankara’da tamamladım.3 çocuk babasıyım. Şu anda Nuriş Prefabrik Yapı Ltd.Şti’de Genel Koodinatörlük yapmaktayım.

Firmanızı tanıyabilir miyiz?

1960 Yıllarda Babamız Osman Turan Çankırı-Orta da imalata başlamış ve 1968 yılında Nuriş Ziraat Makinaları adına patent alarak ilk temellerimizi atmıştır.1995 yılına kadar Ziraat makinaları alanında faaliyet gösteren firmamız 1995 ‘de Nuriş Prefabrik Yapı İnş. San. Tic. Ltd. Şti olarak kendini güncellemiş ve Prefabrik sektörüne adımını atmıştır. Henüz Prefabrik yapılar bilinmez iken modüler sistem ürünler üreterek sektörün ülkemizdeki öncü kuruluşlarından biri olduk.

1999 Marmara depremi ile birlikte sektör daha tanınır olmaya ve büyümeye başladı. Bu süreçte Düzce Şıralık Mevkiinde ve Kocaeli ,Sakarya, Gölcük’de prefabrik konutlar yaparak depremzedelere ev olmaya çalıştık. Sektör tanındıkça ve büyüdükçe üretimlerimiz de büyüdü. Pazar büyüdü. Rekabet büyüdü teknolojinin de işin içerisine girmesiyle kapasite ve kalite arttı.

47183821_2080579592008430_3111470572047958016_n

Tesislerinizde üretimini gerçekleştirdiğiniz ürün yelpazeniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

30.000 m2 alanda 19.000 m2 kapalı alana sahip, Yıllık Prefabrik yapılarda 600.000 m2 / yıl Konteyner yapılarda 28.989 adet / yıl Karavan 739 adet , Römork 100 adet üretim yapabilen bir tesis kurduk. Sahip olduğumuz Makina parkı ile sektörümüzün en güçlü firmalarından biriyiz. Bu tesisimizde ön üretimli Prefabrik yapılar, konteynerlar, karavanlar, hafif çelik konutlar, sosyal tesis binaları, sanayi tesisleri, şantiye yapıları üretmekteyiz.

Türkiye’de üretilen prefabrik yapıların, son dönemde yapılan ihracat rakamlarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Nuriş Prefabrik olarak ihracat gerçekleştirdiğiniz başlıca ülkeler hangileri?

Türkiye Prefabrik sektöründe üretim, kalite ve bulunduğu lokasyon itibariyle dünyada en güçlü olduğumuz alanlardan biri. Özellikle Afrika kıtası bizim sektörün iştahını kabartmakta. lrak ,Suriye yine önümüzdeki yıllarda bizim sektörümüz için ciddi bir potansiyel Nuriş Prefabrik olarak Türki Cumhuriyetleri(Azerbaycan, Türkmenistan , Özbekistan, Tacikistan, Kazakistan), Arap Yarımadası (Katar, Kuveyt, Irak ,Suudi Arabistan, Umman, Suriye, İran) Afrika ‘da (Cezayir, Libya, Tunus, Cibuti, Mozambik, Somali)Rusya, Romanya, Kıbrıs, Polonya gibi ülkeler ihracat yaptığımız ülkeler.

Polatlı Ticaret Odası hakkında neler söylemek istersiniz?

POLATLI TiCARET ODASI , ülkemizin seçkin, dürüst ve erdemli işadamlarını bir araya getiren bir yapı. Yurt içindeki irtibat noktaları ,yurt dışına fuar ve gezilerde gönüllü elçiler olarak bizlere destek olan kuruluşumuzdur.

POLATLI TİCARET ODASI OLARAK NURİŞ PREFABRİK YAPI İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ TEMELLİ ŞUBESİ TİCARİ HAYATINDA BAŞARILAR DİLERİZ.