ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Üyelerimizle Röportaj

Polatlı Ticaret Odası

? ÜYELERİMİZLE RÖPORTAJ-SEVİNÇ KARASÖR SANAYİİ MUSTAFA YILDIZ ?

-+

f2f1102c-bb00-4a9c-af89-6239a3835e99

 

Sizi Tanıyabilir Miyiz?

İsmim Hakan Yıldız 1991 Polatlı doğumluyum. Trabzon’da maden mühendisliği bölümünü bitirdim ve baba mesleğine başladım. Zamanında kurulmuş bir çark var ve bu çarkın dönmeye devam etmesi için çalışmalarımıza başladık. Hali hazırda Sevinç Karasör Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktayım.

Firmanızı Tanıyabilir Miyiz?

Sevinç Karasör ismini köyümüzden almış ve 1991 yılında kurulmuş bir işletme.İlk başlangıcını sadece ahşap kamyon kasası üzerine kurulmuş sonrasında alanını genişleterek dorse, damper üretimleri ile devam ediyoruz. Araç üstü ekipmanlarına yapmaya hazırız.

Sektörünüzün Geleceğini Nasıl Görüyorsunuz?

Ülkemizin geneline baktığımız zaman inşaat üzerine kurulu bir sistem olduğunu görüyoruz. Bu anlamda taşımacılık ve nakliyecilik devam edecektir. Biz bu sektöre sadece ayak uyduracağız. Müşterimizde arz talep meselesi var onlar neyi talep bizde o ihtiyacı karşılıyoruz. Ülkemizde gıda bitmeyecek bir sektörse inşaatta bitmeyecek bir sektör bu da nakliye sektörünün devamını sağlayacak Bizde bu doğrultuda işimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz.

Sektörünüzün Sorunları Nelerdir?

En büyük sorunumuz eleman. Sadece bizim değil sanayi grubundaki tüm sektörlerde yetişmiş eleman veya yetiştirecek eleman bulunamıyor. Meslek liselerinde okuyan öğrencilerin kendi bölümleri ile alakalı uygun firmalara staj yerleştirilmesi yapılsa bu sayede hem yetişmiş eleman bulma sorunu çözülür hem de gençlerimiz okullarını nitelikli birer eleman olarak tamamlamış olurlar.

Polatlı Ticaret Odası’nın Faaliyetleri Hakkında Neler Düşünüyorsunuz ?

Özellikle sektörlere uygun olarak düzenlenen iş gezilerini bizler çok değerli buluyoruz. Her ziyaret sonrası işimiz ile alakalı yapılan yenilikleri ve değişiklikleri yerinde gözlemliyoruz. Onun dışında ziyaretlerimizde ticari anlamda bizlere katkı sağlayacak tanışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu organizasyonların düzenlenmesin de emeği geçenler başta olmak üzere Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya’ya teşekkür ederiz.

POLATLI TİCARET ODASI OLARAK ÜYEMİZ SEVİNÇ KARASÖR SANAYİİ MUSTAFA YILDIZ’A TİCARİ HAYATINDA BAŞARILAR DİLERİZ.