ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

2. POLAGRİ Tarım Fuarı 27-30 Nisan’da

-+

Zümrüt Fuarcılık Yetkilileri Polatlı Ticaret Odasına ziyarette bulundu.

Ziyaret esnasında Nisan ayında düzenlenecek olan POLAGRİ’17 2. Polatlı Tarım Ekipmanları Fuarının lansmanı için istişare toplantısı yapıldı.

27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret Odası öncülüğünde  ,Polatlı Ticaret Borsası, Ziraat Odası, Ziraat Aletleri Odası, İlçe Tarım Müdürlüğü, Muhtarlar Derneği ve bir çok kuruluşun ortak olduğu Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı’da POLAGRİ’17 Polatlı Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık fuarının ikincisini düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl 60.000’i  aşkın kişinin ziyaret ettiği fuara bu yıl 100.000 ziyaretçinin geleceği beklenmektedir. POLAGRİ’17 Polatlı Tarım Fuarı katılımcı açısından imalatçıların ve ihracatçıların buluştuğu ziyaretçi açısından profesyonellerin katıldığı verimi yüksek, Türkiye’de adından söz ettiren sektöre ve ülke ekonomisine yararlı bir fuar olacaktır.

Fuarın Amacı Nedir?

Tarım Gıda ve Hayvancılık sektörlerini bölgenin önemli koordinasyon merkezlerinden biri olan Polatlı’da buluşturmak. Ülkemizde yenilenen ve gelişen tarım ürünleri ve tarım ekipmanları hakkında halkımızı bilinçlendirmek. Üreticileri, ithalatçıları ve yatırımcıları bu fuarda buluşturmak etkinliklerle fuarı sürdürülebilir hale getirmek. Yurt içi ve yurt dışı alım heyetleri ile Fuarı canlı bir hale getirmek.

Sakarya; “ POLAGRİ 2017 Fuarımız İlçemize katma değer sağlayacaktır. Hedefimiz Polatlı’nın tanıtımına katkı sağlamak, yeni girişimcilerin önünü açmak, Ticari işbirliklerin oluşumuna zemin hazırlamak, ihracat ve ithalat gelişmesinde rol oynamak, Tarım Gıda ve Hayvancılık sektörlerini bölgenin en önemli koordinasyon merkezlerinden biri olan Polatlı’da buluşturmak Ülkemizdeki tarım, gıda ve sanayi yatırımlarının artmasını ve bölgeler arası işbirliklerinin gelişmesine katkı sağlamak, sektörleri yeni pazarlarla buluşturmak ve Uluslararası nitelikte bir fuar gerçekleştirmektir. Geçtiğimiz yıl biz bunun kıvılcımını yaktık bundan sonra işimiz daha kolay olacaktır. İlçemiz bu güzellikleri ve hak ediyor. Tüm çalışmalarımız Polatlı’yı bir marka şehir haline getirmek içindir. Anadolu’nun tahıl ambarı olan ilçemiz, insanlığın ilk yerleşim yerlerinden, geçmişten günümüze farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış barış, kardeşlik ve hoşgörü şehri ve konum olarak Türkiye’nin her yerine açılan kapısıdır. Fuarımız ülkenin dört bir yanından katılımcıya ev sahipliği yapacaktır. Ülkenin neredeyse yarısının buğday ihtiyacını karşılayan Polatlı’da son yıllarda soğan, ayçekirdeği, şeker pancarı gibi ürünleri de bol miktarda yetiştirmekteyiz. Bunun yanında hayvancılık sektörü küçümsenmeyecek oranda boy göstermektedir. Bize düşende bu değerlerin tanıtımını yapmaktır. İşte bu fuarlar bunun için var, tüm vatandaşlarımızın bu konuda destek olmalarını rica ediyorum. Nisan ayında düzenlenecek olan fuarımız şimdiden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun. ”dedi.