ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

30 AĞUSTOS 1922 Zafer Bayramımız Kutlu Olsun…

-+

30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız kurtarılarak, Türk milletinin sonsuza kadar bağımsız bir ulus olarak yaşayacağı ilan edilmiştir. Milletimiz bu zaferle milli egemenlik birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendini tarih sahnesinden silmek isteyenlere güçlü bir tokat atmış, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek şekilde unutulmayacak bir ders vermişti.

Ülkemiz,içerisinde bulunduğumuz dönemde bir yandan devlet içerisindeki terörist yapılanmalarla, diğer yandan terör odakları ile mücadele etmektedir. Eşzamanlı olarak ordumuz sınır ötesi operasyon yürütmektedir. Bu zor günleri güçlenerek geride bırakmamızı sağlayacak olan birlik ve beraberlik ruhudur.30 Ağustos 1922’de gibi bugün de aziz milletimiz ülkesini tehdit altında gördüğünde olağanüstü bir vatanseverlik ve kahramanlıkla bu tehdidi bertaraf ettiğini, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, ülkesi için çekinmeden canını siper edeceğini ve de ülkesi ve milletiyle sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

 

Bu duygularla Zafer Bayramımızın 94. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu eşsiz zaferin mimarları olan en yakın dava ve silah arkadaşlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her rütbe ve kademede görev yapan aziz mensup ve temsilcilerine, yüce milletimizin isimsiz kahramanları, vatanı ve ulusu uğruna seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize şükran, minnet ve saygılarımı sunuyorum.

 

GTİ Yönetim Kurulu Üyesi-Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Ulvi SAKARYA