ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Duyurular

Polatlı Ticaret Odası

8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı Hk.

-+
Sayın Üyemiz,
Ülkemizde 1987 yılından bu yana her yıl 4-10 Mayıs tarihleri “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” olarak kutlanmakta ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hafta kapsamında etkinlikler düzenlenmektedir. 2001 yılından itibaren her iki yılda bir gerçekleştirilen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan “Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı” da bu etkinlikleri bir adım ileriye taşıyacaktır.
8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı birçok ülkeden alanlarında öncü akademisyenlerin, uzmanların, ulusal ve uluslararası kuruluşların, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinden temsilcilerin katılımı ile 8-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul’da Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
Konferans kapsamında Bilimsel Danışma Kurulu tarafından belirlenen “Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” ana teması ile 36 farklı kon başlığında tartışma ve iyi uygulama örneklerinin paylaşımına imkan sağlayacaktır.
Dünyanın en büyük iş sağlığı ve güvenliği fuarını iki yılda bir Almanya’nın Düsseldorf kentinde gerçekleştiren MESSE Düsseldorf Firması dünyada üçüncü ülke olarak ülkemizde İstanbul Haliç Kongre Merkezinde konferans ile eşzamanlı olarak Türk İş Sağlığı ve Güvenliği (TOS+H Expo) Fuarını düzenlemektedir. Konuyla ilgili uluslararası ve ulusal kurum ve kuruluşlar İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki hizmet ve ürünlerini söz konusu fuarda sergileyebileceklerdir.
Konferans ücretli olup kayıt işlemleri ile ilgili tüm detaylara http://www.tioshconference.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.