ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Bizden Haberler

Polatlı Ticaret Odası

BAŞKAN SAKARYA TBMM’DE KUŞOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

-+

20106429_1637819292926696_3680182745450969575_n

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ve Anadolu Bacıları Kadın Kooperatifi üyelerinin yer aldığı 4 kadın girişimci, CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu’nu Türkiye Büyük Millet Meclisi makamında ziyaret ettiler. Ziyarette, Polatlı’nın marka değeri olan “PAN-PEK” Pancar pekmezi başta olmak üzere, ürünleri bölge milletvekiline takdim edilip tanıtıldı.

Odamızın yürüttüğü proje kapsamında kurulan Anadolu Bacıları Kadın Kooperatifi’nin üyeleri Meclis’te ürünleriyle olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşarken Polatlı’yı PANPEK markasıyla temsil etmenin gururunu da yaşadılar. Polatlı Ticaret Odası, 1 yıldır başarıyla yürütüp kapanış toplantısını gerçekleştirdiği projeyle kurulan Anadolu Bacıları Kadın Kooperatifine ilk günkü desteğini vermeye devam etmektedir.
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu meclis odasında ağırladığı ve yaklaşık 2 saat süren ziyarette misafirleriyle yakından ilgilendi.
Başkan Sakarya ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada “Ankara Kalkınma Ajansı ile yürüttüğümüz Pancar ile ilgili Tarımsal Üretime Dayalı Ürün Geliştirme Projesi ile Polatlı’da marka değeri olan bir ürün elde edildi. Pancar Pekmezi ürününü yapan ve marklarını oluşturan kadınlara kooperatif kuruldu. Kurulan bu kooperatifin ismi ise Selçuklu döneminde ilk kadın teşkilatlanmasının adı olan Bacıya-ı Rum’dan esinlenerek Anadolu Bacıları olmuştur. Amacımız; Polatlı’nın marka değeri PANPEK’i duyurarak, Polatlı’nın adını daha geniş çevrelere duyurmak, yöresel marka ürünleriyle turizm potansiyeli olan bir ilçe farkındalığı oluşturarak, kalkınmaya destek vermektir. Bölgemiz milletvekili olarak sizden de markaya dolayısıyla Polatlı’mıza desteklerinizi bekliyor ve mecliste bunu dile getirmenizi istiyoruz.” dedi.
Anadolu Bacıları Kadın Kooperatifi üyeleri de PANPEK markasıyla ürettikleri doğal ve yöresel ürünlerle ilgili bilgiler vererek bu ürünlerden milletvekiline takdim ettiler.
Misafirlerini ilgiyle dinleyen CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu; Projeyi daha önce ulusal basından da duymuştum ve açıkçası hemşerilerimin bu çabasından dolayı gururlanmıştım. Bu öncü çalışmanın Polatlı’ya katkı sağlayacağını düşündüğünü, günümüzde yöresel ürünlerin şehir merkezlerinde kadınlarımız tarafından yapılmaya devam etmesinin geleneksel mutfak değerlerimizin korunması açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.
Atölye ziyaretinde bulunarak çalışmaları yerinde görmek istediğini belirten Bülent Kuşoğlu ziyaret için teşekkür ederek, Başta Başkan Ulvi Sakarya olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyledi. Polatlı ile ilgili yapılan istişarelerden sonra mecliste yenen yemeğin ardından görüşme tamamlandı.

20046846_1637819159593376_818624481401055126_n