ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

HABERLER

Polatlı Ticaret Odası

BAŞKANIMIZ HİZMET ALIMI İÇİN ABD’DE

-+

IMG-20141112-WA0008

Gümrük Turizm İşletmeleri (GTİ) Yönetim Kurulunda yer alan Başkanımız Ulvi SAKARYA Gümrük Kapıları hizmet alımı için Chicago’da bulundu. Ülkemizde faaliyet gösteren 11 sınır kapısı için dünyanın sayılı jeneratör firmaları arasında yer alan CAT Generator firması ile görüşen heyet alımlarını gerçekleştirdi.

6 gün süren ABD ziyaretindeki heyette, Yönetim Kurulu Başkanımız Ulvi Sakarya’nın yanı sıra Gümrük Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ömür Gebeş ve Ahmet Akpınar’da yer aldı.Cuma günü ilçemize  dönecek olan SAKARYA önümüzdeki günlerde bu tür yurtdışı seyehatlerinin GTİ Yönetimi ile birlikte devam edeceğini söyledi.

Bilindiği gibi ülkemizde faaliyet gösteren Kapıkule,Cilvegözü,Habur,Hamzabeyli ve Sarp sınır kapıları yenilenmiş ve modern yeni yüzü ile hizmet vermektedir.Ayrıca Halkalı İç Gümrük Müdürlüğü,Dilucu,Esendere,Kapıköy,Çıldır Aktaş ve Nusaybin sınır kapılarınında TOBB’ne bağlı olan GTİ tarafından yeniden inşası yapılmakta olup hizmete başlayacaktır.Birçok sınır kapısı modern bir yapıda  olup her birinde lojman,okul,PTT,market,banka  vb. konularda da hizmet verecektir.

GTİ Yap,İşlet,Devret modeliyle çalışmakta olup;Modernize edilen sınır kapılarındaki tüm tesisler, her türlü alt – üst yapı uygulamaları ileri teknolojik donanım ile yeniden inşa edilir. Diğer bir deyişle tüm sınır kapısı A’dan Z’ye yeniden yapılandırılır. Bu yapım işinin finansmanı devlet kaynakları kullanılmaksızın, GTİ tarafından karşılanır.İşletme dönemi sürecince, her türlü ticari faaliyetin işletmesi GTİ tarafından gerçekleştirilir. Ayrıca bu süre boyunca, sınır kapılarındaki bakım – onarım, ısıtma, soğutma, aydınlatma, temizlik gibi tüm operasyonel işlemler GTİ tarafından yürütülmekte olup, işletme giderleri de bu kurum tarafından karşılanır.İşletme süresinin sonuna gelindiğinde, modernize edilen tüm tesisler işler şekilde ve bedelsiz olarak kamuya teslim edilir.