ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Güncel

Polatlı Ticaret Odası

Doğu batı kardeşliğine çocuklarda dahil oldu…

-+
Polatlı Ticaret Odası’nın proje sahibi olduğu Sakarya Nehrinden Fırat’a Uzanan Tarihi Köprü projesi kapsamında ilçemizde bulunan Polatlı Işın Yaman Koleji öğrencileri ve Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde bulunan 11 Temmuz Orta Okulu öğrencileri kardeş sınıf oldu.
foto 1

Proje kapsamında gerçekleşen organizasyondan Işın Yaman Koleji 5-A ve 5-C sınıfı öğrencileri, Birecik 11 Temmuz Orta Okulu 5-A sınıfı öğrencileri birbirlerine kendi el yazıları ve duyguları ile mektup yazdı.  Mektuplarının yanısıra Aynı zamanda kendilerine ait birer özel eşyalarını da yollayan çocuklar önümüzdeki dönemlerde de iletişim bağlarını koparmayıp birbirleriyle sürekli etkileşim halinde olacaklar.Gönderilen hediyeler içerisinde kalem,puzzle,oyun hamuru gibi kendilerine ait kişisel eşyaların olması projenin ne kadar da faydalı bir proje olduğunu gösterdi.
Polatlı Ticaret Odası’nın projesinin son faaliyeti olan kardeş sınıf organizasyonu ile farklı kültürlerin aktarımı gerçekleşerek sosyal bir ortam oluşturulması amaçlanıyordu.Proje ile Sadece öğrencilerin değil öğretmenlerinde birbirleriyle iletişim haline geçerek iki ilçenin var olan köprüsü daha da kuvvetlendi. Bu proje sayesinde iki farklı bölgeden yeni arkadaşlıkların kurulmasını sağladığını ifade eden Işın Yaman Koleji Ortaokul Müdür Yardımcısı İlkay Şurgun, ‘’ Öncelik böyle bir proje içerisine katkıda bulunmak bizleri mutlu etti. Daha önce de kardeş sınıf organizasyonlarına katıldık fakat Polatlı’dan Şanlıurfa’ya kadar uzanan bir bağ kurmamızı sağlayan Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya’ya ve proje içerisinde yer alanlara teşekkür ederiz. Öğrencilerimiz de gönderecekleri kendilerine ait özel hediyelerini özenle seçti ve mektuplarını yazdılar. Türkiyemizin batısı ile doğusu arasında hiç bir fark yoktur,mektuplarımıza çocuklarımız en kalbi duygularıyla tertemiz kalpleriyle yazıya döktü.Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.dedi.
Polatlı Işın Yaman Koleji 5-C sınıfı öğrencisi Mehmet Aşgın, ‘’ Şanlıurfa’da okuyan öğrenci kardeşlerimize mektuplar yazdık. Hediye eşya yolladık. Şimdi onlardan mektuplarımıza cevap bekliyoruz. Yeni arkadaşlıklar edinmek bizleri çok mutlu etti. ‘’ dedi.
Polatlı Ticaret Odası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ise, ‘’ ‘’Sakarya Nehrinden Fırat’a Uzanan Tarihi Köprü ‘’ projesi geçtiğimiz yıl yazarken özellikle Şanlıurfa bölgesini seçtik.  Projemiz ile o bölgedeki insanları daha iyi tanıdık. Zaten varolan kardeşliğimizi pekiştirdik. Projemiz her ne kadar bitse de bizim kardeşliğimiz iletişimiz sürekli devam edecek. Projenin artısı olarak Birecik Ticaret ve Sanayi Odası ile Nizip Ticaret Odası ile kardeş oda protokolümüzü imzalamıştık. Ve şimdi de ilçemizde bulunan Polatlı Özel Işın Yaman Koleji ile Birecik 11 Temmuz Orta Okulu ile kardeş sınıf oldular. ‘’ dedi.
Sakarya, ‘’ Kardeş sınıf organizasyonu ile çocuklar birbirlerine mektup yazdı, hediyeler yolladı. Bu şekilde birbirlerini daha iyi tanıyarak kardeşlikleri pekiştirdiler. Hem bizim hem de çocukların iletişimleri inşallah sürekli devam edecek. Desteklerini esirgemeyen Özel Polatlı Işın Yaman Koleji müdürü Yusuf Karakaş ve Birecik 11 Temmuz Ortaokulu müdürü Zübeyir Anağlı’ya teşekkürlerimi sunuyorum. ‘’ dedi.
Mektup ve hediyeler daha sonra toplu halde Birecikteki öğrencilere ulaştırılmak üzere kargoya teslim edildi.