ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

DUATEPE’Yİ ANKARA’DAN 3000 ÖĞRENCİ ZİYARET EDECEK

-+

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’ın girişimleriyle Polatlı’nın tarihi alanlarını Mayıs ayına kadar 3000 öğrenci ziyaret edecek. 200 kişilik ilk kafile geçtiğimiz gün Polatlı Ticaret Odası ve POTA ev sahipliğinde ilçemize geldiler.

Öncelikle Şehitlik anıtını ziyaret eden 200 kişilik çocuk grubuna Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya ve POTA Genel Koordinatörü Kadim Koç’ta eşlik etti. Şehitlik anıtının ardından Gordion Antik Kent, Duatepe ve Zafertepe anıtını ziyaret eden çocuklar ziyaretten oldukça memnun kaldılar. Polatlı Tarihinin önemini daha önceden bilmeyen çocuklar bu sayede yanıbaşlarındaki tarihi olayları yerinde dinleme olanağı buldular.Ziyarette ayrıca TRT’de tanıtıcı  yayın gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasını yapan Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya ‘’ATO Başkanı Sayın Gürsel Baran ve Yönetimi geçtiğimiz yıl ilçemize yaptığı ziyaretten sonra çocukları tarihi alanlarımızı  ziyaret ettirme kararı aldılar. 2018 yılı için Nisan ayı sonuna kadar belli günlerde 3000 çocuk Polatlı’yı  ve tarihimizi öğrenme fırsatı bulacaklar.Sakarya Meydan Muharebesinde düşmanın nasıl bu topraklarda durdurulduğunu, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının destansı kahramanlıklarını, Frig Krallığının efsane olduğu toprakları ,Kral Midas’ın Tümülüsünü yerlerinde tanıma ve öğrenme fırsatı bulacaklar.Çanakkale Zaferi nasıl bizim için vazgeçilmezse Sakarya Meydan Muharebesi’de bizim için o derece önemlidir. Bu yıl 3000 olacak ziyaretçi öğrenci sayısını inşallah önümüzdeki yıl  Gürsel Başkanımızla birlikte iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Ankara Ticaret Odası’na tarihimize yaptığı bu katkıdan dolayı teşekkür ederim.’’ dedi.

IMG_6756 IMG_6766 IMG_6803 IMG_6822 IMG_6843 IMG_6859 IMG_6869 IMG_6874