ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) Yönetim Kurulu Üyesi Ulvi Sakarya Sarp Gümrük Kapısı Açılış Törenine Katıldı

-+

52980024_2566833606691922_3805765105031839744_o

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Sarp Gümrük Kapısı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, “bir yerde ticaret varsa para vardır. Para varsa da zenginlik vardır. Bizim hayalimiz de ticaretin rotasını yeniden bu coğrafyaya çevirmekti. Biz bu hayalin peşinden koştuk” diyerek, Sarp Sınır Kapısını yenilemek suretiyle bu hayali gerçeğe çevirmeye bir adım daha yaklaştıklarını söyledi.
TOBB iştiraki Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. (GTİ) tarafından modernize edilen Sarp Gümrük Kapısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Gürcistan Maliye Bakanı Ivane Matchavariani, Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı George Kobulia, GTİ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, GTİ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ulvi Sakarya, TİM Başkanı İsmail Gülle, TESK Başkanı Bendevi Palandöken ve bölge oda/borsa başkanlarının katıldığı törenle hizmete açıldı. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da videokonferans yöntemiyle katıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ekonomide temel bir kural işlediğini vurgulayarak, “Bir yerde ticaret varsa para vardır. Para varsa da zenginlik vardır. Bizi hayalimiz de ticaretin rotasını yeniden bu coğrafyaya çevirmekti. Biz bu hayalin peşinden koştuk. Sarp Sınır Kapısını yenilemek suretiyle, şimdi bu hayali gerçeğe çevirmeye bir adım daha yaklaştık. Burası önce Karadeniz, sonra Anadolu’nun, Kafkasya ve Orta Asya’ya açılan kapısı olacak” dedi.