3°C
ANKARA HAVA DURUMU3°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Üyelerimizin Başarı Öyküleri

Polatlı Ticaret Odası

ÜYEMİZ HALLO YEDEK PARÇA İLE RÖPORTAJIMIZ

-+

IMG_0147_800x533

 

Sizi tanıyabilir miyiz?

İsmim Halil İbrahim Durukan 1954 Polatlı doğumluyum. Mesleğime 1963 yılında çırak olarak başladım.1969 yılına kadar çırak olarak devam ettim. 1970 yılında  kendi dükkanım oldu. Bu yıllar arasında farklı mesleklerle iştigal oldum. Fakat 1983 yılında şu anki mesleğime tekrar döndüm.

Firmanızı tanıyabilir miyiz?

1970 yılında ilk dükkanımızı açıp mesleğe başladığımız da bisiklet kiralama faaliyeti gösterdik. O günden bu yana hiç durmadan ara vermeden devam ettik. Şu anda işletmemizde motosiklet, bisikletlerin tüm aksesuarları, yedek parçaları hızar, ilaçlama makineleri, tarım makinelerinin satış ve tamiratlarını yapıyoruz.

Motorcu Hallo Markasının doğuşu ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Menteşe Mahallesinde doğup büyüdüğümüz için eskiden herkesin bir lakabı olurdu benimde ismim Halil ve o günlerde herkes Hallo derdi. O günden bugüne değiştirmedim ve şirketimizi de Motorcu Hallo olarak kurduk.

Sektörünüzün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Bizim sektörümüz çocuklar hatta gençler olduğu sürece her zaman önü açık bir sektör.  Bizim daha önceki yıllarda yıllık bisiklet satışımız en fazla 50’ye kadar çıkıyordu ama şimdilerde 250- 300 e çıkıyor. Gençlik özelikle formuna dikkat etmek ve sıhati için bisiklete yöneldi. Sağlık için bisiklete binmek en yaygın spor dallarından bir tanesi.

IMG_0169_800x533

Sektörünüzün sorunları nelerdir?

Çin malı üretiminin yaygınlaşması ve maliyetinin daha ucuz olması nedeniyle tercihinin daha fazla yapılması  bizim en büyük sorunumuz.  En basitinden biz kaliteli lastik satıyoruz ama diğer piyasadaki Çin malı üretim lastikler 8 TL ye 9 TL’ye satılıyor. insanlarda daha hesaplı olduğu için onu tercih ediyor. ben yerli üretime her zaman önem veriyorum. Hem ülke ekonomi  açısından hem de kalite açısından yerli üretimi daha da önemsiyorum.

IMG_0155_800x533

PTO çalışmaları hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Polatlı Ticaret Odası takip ettiğimiz kadar yardım gayesi olan bir kuruluş. Örneğin üyeleri ilgilendiren konularda emsal olarak bankalar kredi verecek bununla ilgili, veyahut herhangi bir gezi organize edilecek bunun duyurusunu basın aracılığı ile sosyal medya üzerinden veya mesaj sistemi ile bilgilendirerek hatta arayarak haberdar ediliyoruz. İletişim faaliyetleri konusunda oldukça başarılı. Bir diğer mesele ise Polatlı Ticaret Odası sadece Polatlı’da değil Türkiye’nin birçok yerinde adından söz ettiren bir meslek kuruluşu.  Üyelerinin her zaman yanında olduğunu hissettiren bir kuruluş. bu açıdan başta yönetim kurlu başkanımız sayın Ulvi  Sakarya Bey’e ardından oda ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.