ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

İHRACATTA DIŞ TİCARET VE DEVLET YARDIMLARI EĞİTİMİ 17 KASIMDA

-+

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) koordinasyonunda Polatlı Ticaret Odası ev sahipliğinde17 Kasım 2016 saat: 13:30’ da İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları ve Dış Ticaret Eğitimi verilecek. Polatlı Ticaret Odası eğitim salonunda düzenlenecek eğitimler neticesinde katılımcılara katılım belgesi düzenlenecek.Öncelikle ihracat yapan veya yapmak için ilerleyen zamanlarda hamle yapacak PTO üyelerini kapsayan eğitime tüm vatandaşlar katılabilecektir. Kontenjanla sınırlı olacak eğitime maksimum 40 kişi katılacak.

 

Eğitime kayıtlar ise 07 Kasım Pazartesi gününden itibaren online ya da bireysel olarak PTO proje birimine yapılacaktır.Ücretsiz düzenlenecek olan program daha önce Ekonomi Bakanlığı uzmanları tarafından Türkiye’ninbir çok Ticaret Odası’nda düzenlendi.PTO’nun uzun süren yazışmalarının ardından Ekonomi Bakanlığı ilk defa ilçemizde bu denli kapsamlı bir eğitim programı düzenlemeyi uygun gördü.İlçemizde özellikle Sanayi sektöründe ihracat yapan bir çok firma olduğu düşünülürse ,ilçeye fayda sağlayacağı aşikar olmaktadır.
Eğitim programı konu başlıkları arasında ;

– İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları,

-Ülke Masaları – Rusya ve İran Pazarlarına İhraç İmkanları,

-İş Dünyası İçin Ticari Bilgiye Erişim yer almaktadır.

 

Yeni İş Fırsatları Yakalamak Çok Zor Değil…

Katılımcılardan herhangi bir ücret istenmeyecek olan eğitimler için açıklama yapan Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, “ Dünya’nın giderek küçüldüğü ve yeni fırsatların karşımıza çıktığı bu zamanlarda süreci en iyi şekilde yürütmek ve firmalarımızı ihracatta üst seviyelere getirmek adına gerçekleşecek bu seminer ile Dış Ticaret firmalarımıza katkı sağlamak istiyoruz. Bugün piyasa içerisinde farklılığı yakalamak bütün üyelerimizin ana hedeflerinden birisi olması lazım, bunu sağlayacak olan da hem personelinizin hem de üyelerimizin kendilerinin eğitimine önem vermeleridir. Eğitim sizi diğerlerinden öne çıkartacak bilgilerin verildiği, farklılığı yakalamak için rakiplerinden öne geçmek için fırsatların öğrenileceği yerlerdir. Polatlı Ticaret Odası olarak üyelerimize yönelik periyodik zamanlarda gerçekleştirdiğimiz eğitim ve bilgilendirme seminerlerine devam etmekteyiz. Amacımız üyelerimizin ve Bölgemizde ki Firmalarımızın daha iyi hizmet verirken güncel konular ile ilgili de bilgi sahibi yapmaktır. Bütün üyelerimize bu eğitimlere önem vermeleri konusunda çağrıda bulunuyorum.Üyelerimizin artık kabukları kırma zamanıdır ,bu açıdan Dış Ticarette yaşanan zorlukları görme  ve devlet destekleri hakkında bilgi edinmek için Ekonomi Bakanlığı tarafından odamız organizasyonunda düzenlenecek eğitime ilgili üyelerimizi davet ediyorum ” dedi.