ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Haber

Polatlı Ticaret Odası

K TÜRÜ YETKİ BELGELERİNİN ADRESİ ARTIK POLATLI TİCARET ODASI

-+
346287850_992637661865252_8119693024905522132_n
Polatlı Ticaret Odası ilçe vatandaşlarına sağlamış olduğu hizmetlerine yenisini ekleyerek K Türü Yetki Belgesini vermeye başladı. 2022 yılı nisan ayından bu yana yüzlerce şoförün ayağına dijital ehliyet hizmetini getiren Polatlı Ticaret Odası yeni hizmet alanı ile çok sayıda ilçe vatandaşına kolaylık sağlamış olacak.
Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya tarafından yapılan açıklamada; “K Türü Yetki Belgeleri hizmeti, bundan böyle Ankara’ya gidilmesine gerek kalmadan Polatlı Ticaret Odası’ndan alınabilecek.” denildi. 
K TÜRÜ YETKİ BELGELERİ POLATLI TO’DAN ALINACAK
Polatlı Ticaret Odası’na, hizmet alanı içerisinde ikamet/işyeri adresi bulunan gerçek veya tüzel kişilere verilecek yetki belgelerinin düzenlenmesi konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca yetkilendirme yapıldığına dair Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yazısının ardından Bakanlıkça verilen eğitimden sonra K Belgelerinin verilmeye başlandığı bildirildi.
Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “K Belgelerinin Odamızda verilebilmesi konusunda uzun zamandır lobi çalışması yapmaktayız. TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu nezdinde K belgesi işlemleri için üyelerimizin ve nakliyecilerin Ankara’ya gitmek zorunda kaldıklarını aktararak Sayısal Takograf Kartının (Dijital Ehliyet) verildiği gibi K Belgelerinin de odamızda verilebilmesi için girişimlerde bulunmuştuk. Yaşanan gelişme doğrultusunda K Türü Yetki Belgeleri hizmeti bundan böyle il merkezlerine gitmeye gerek kalmadan Polatlı Ticaret Odası’ndan alınabilecek.
NAKLİYECİ ESNAFIMIZ HEM ZAMANDAN HEM PARADAN TASARRUF EDECEK
Odamızın yetkilendirilmesi sürecindeki desteklerinden dolayı; TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu, başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bu hizmet ile ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren odamız üyesi olan veya olmayan işletmeler ve nakliyeci esnafı K Türü Yetki Belgesi işlemlerini odamızdan yapabilecekler. Böylece üyelerimiz ve nakliyeci esnafımıza büyük kolaylık sağlamış ve hem zaman hem de ekonomik kayıplarının önüne geçmiş olduk. Bu yeni hizmetimizin üyelerimize, ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalara ve nakliyeci esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.”