ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Duyurular

Polatlı Ticaret Odası

KOSGEB’TEN Teknolojik Ürün veya Prototiplerin Tanıtım Giderlerine Büyük Destek

-+

TEKNOPAZAR Destek Programı ile KOSGEB, işletmelerin teknolojik ürün/prototip tanıtım giderlerine destek veriyor

KOBİ’lerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda bugüne kadar birçok farklı alanda desteğe imza atan KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdare Başkanlığı), 150.000 TL destek üst limitli pazarlama programı ile KOBİ ve girişimcilerin hamisi olmaya devam ediyor.

Teknolojik Ürün veya Prototiplerin Tanıtım Giderlerine 150.000 TL Hibe

12 Temmuz 2016 tarihinde yürürlüğe giren TEKNOPAZAR Destek Programı ile KOSGEB, işletmelerin teknolojik ürün/prototip tanıtım giderlerine destek veriyor.

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı (TEKNOPAZAR) işletmelere, yurt dışındaki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için 100.000 (yüz bin) TL’ye kadar, yurt içindeki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için ise 50.000 (elli bin) TL’ye kadar olmak üzere toplam 150.000 TL geri ödemesiz destek sağlıyor. Tüm bölgeler için destek oranı %100 olarak uygulanıyor. Programın desteği 12 ay sürüyor.

TEKNOPAZAR’a Kimler Başvurabilir?

TEKNOPAZAR Destek Programı’na başvurmak isteyen işletmelerin Ar-Ge projesinin kamu kaynakları ile desteklenerek sonuç almış olması gerekiyor. Ayrıca Patent Belgesi ile koruma altına alınmış  veya Teknolojik Ürün (TÜR) Deneyim Belgesi almış teknolojik ürün/prototipe sahip işletmelerin başvuruları kabul ediliyor.

Neler Desteklenir?

Program kapsamında; basılı veya elektronik tanıtım materyalleri, fuarlara katılım, yurt dışı fuarlarda gümrük işlem giderleri, elektronik ticaret (e-ticaret) sitelerine üyelik giderleri karşılanıyor. Bunun yanı sıra yazılı medyada teknolojik ürün/prototipin tanıtımına ilişkin giderler, tanıtım ve pazarlama faaliyetleri ile ilgili seyahatlerde işletmenin en fazla iki çalışanının konaklama ve ulaşım giderleri de destekleniyor.