ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Güncel

Polatlı Ticaret Odası

LEİCESTER CİTY’NİN BAŞARISININ SIRRI “PANCAR”

-+

İngiliz basını Premier Lig’in şampiyonu Leicester City’nin başarısının sırrının idmanlardan sonra futbolculara içirilen pancar suyu olduğunu belirtti. Premier League’ de en az sakatlık yaşayan takım olan Leicester City’nin başarısının ardında oyunculara özel rejimlerle birlikte verilen pancar suyunun olduğu belirtildi.
Polatlı Ticaret Odası olarak yürüttüğümüz “Pancar İle İlgili Tarımsal Üretime Dayalı Ürün Geliştirme” adlı projemiz kapsamında üretime başlayacağımız Pancar Pekmezinin faydaları saymakla bitmiyor.
PANCAR PEKMEZİNİN FAYDALARI NELERDİR?
1-) Zorlu şartlarda yapılan müsabakalarda her türlü enfeksiyonlara ve kış hastalıklarına karşı vücudun direncini arttırıyor.
2-) İnsan vücuduna kuvvet veren müthiş bir doping etkisi sağlıyor.
3-) Bilinen en güçlü demir kaynağıdır.
4-) Günlük, demir, potasyum, kalsiyum ve magnezyum ihtiyacınızı bir kaşık pancar pekmezi gideriyor.
5-) İliklerin hareketini hızlandırıyor, ilik kanserine iyi gelmekle birlikte sakatlanma riskini azaltıyor.
6-) Zayıflık ve halsizliğe çok iyi geliyor.
7-) Yüksek tansiyonu düşürüyor. Vücudu sıcak tutuyor.
BAŞARININ SIRRI ORTAYA ÇIKTI

Oyuncuların diyet programlarında yer alan pancar suyunun özellikle antrenman sonrası iyileşmelerde oyunculara pozitif etki ettiği yapılan araştırmalarla ortaya kondu. Yoğun kas ağrılarını azaltan, kan basıncını düşüren ve dayanıklılığı artıran pancar suyunu rugby, hokey ve futbol takımlarında deneyen Exeter Üniversitesi, oyuncuların hızlarında ve doğru karar vermelerinde artış olduğunu tespit etti.

BBC’DEN İLGİNÇ YORUM

BBC’de bu çarpıcı araştırmayı, “Bu başarının arkasında bilim var. Herkes masal sever ancak Leicester’ın başarısının ardında pancar suyu ve buz odaları olduğunu biliyor muydunuz?” ifadeleriyle gündeme getirdi.

5018707