ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

HABERLER

Polatlı Ticaret Odası

MEGİP Projesi ile Üyelerimize İstihdam Sağlıyoruz

-+

s a
TOBB ve İŞKUR arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) ile işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için odamız işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor.
Hem üyemiz olan hem de Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcımız olan Atalar Makine Sanayi Enerji Ticaret Taahhüt Yazılım ve Proje Anonim Şirketi’nin firma yetkilisi Cengiz Atalar’a Polatlı İŞKUR temsilcileri ile ziyaret gerçekleştirildi. Atalar Makine’nin hangi meslekte, hangi nitelikte iş gücüne ihtiyaç duydukları hakkında konuşuldu.
Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü kapsamında Odamız ile birlikte Atalar Makine ile CNC Operatörü, Döküm Kalıpçısı, Raylı Sistem Operatörü vb. kurslar açılacaktır. Böylece piyasada karşılığı olan nitelikte elemanlar yetiştirilebilecek ve yetişen nitelikli elemanlarla Polatlı için istihdam yaratılabilecektir.