ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

Odamızda Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenlendi

-+

Polatlı Ticaret Odası tarafından ilçede dış ticaretin istenilen düzeye getirilebilmesi ve sektörün etkinleştirilmesinde yaşanan nitelikli dış ticaret açığının karşılanabilmesine yönelik Dış Ticaret Eğitimi düzenlendi.

Polatlı Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen eğitim seminerinde katılımcılara; İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları, Ülke Masaları – Rusya ve İran Pazarlarına İhraç İmkanları, İş Dünyası İçin Ticari Bilgiye Erişim konularında detaylı bilgiler verildi. Yoğun katılımın gerçekleştiği seminerde Ekonomi Bakanlığı tarafından ihracat yapan ve yapacak olan firmalara devlet desteklerinin neler olduğu anlatıldı.

IMG_8733

Küresel rekabet ortamında ticaret yapabilmek için bu tür eğitimlerin önemli olduğunu ifade eden Sakarya, “Ülkemizde ve dünyada yaşanan her ekonomik güçlük rekabetin daha sert hale gelmesine neden oluyor. Böyle sert bir rekabetin olduğu dış ticarette daha ölçülü ve girişimci davranabilmek gerekiyor. Bu noktada işletmeler için yetişmiş nitelikli elemanlara sahip olmak büyük önem taşıyor. Dış ticaret ile ilgili kuruluşlarda çalışacak elemanların sürekli değişim gösteren piyasa koşulları ve teknolojiyi izleyebilecek seviyede, teknik ve mesleki bilgiye sahip olmaları gerekiyor. İşletmelerimizin başta dış ticaret olmak üzere değişik bölümlerinde çalışan personelinin niteliğini yükseltmek amacıyla düzenlenen bu eğitimimizde katılımcılara oldukça faydalı bilgiler sunuldu. Polatlı Ticaret Odası siz değerli üyelerimizin gelişimi için eğitimlere devam ediyor. Yaklaşık 3.5 yıllık görev sürecimizde birçok farklı konuda eğitim ve bilgilendirme semineri gerçekleştirilmiştir. Düzenlemiş olduğumuz eğitimler, konusunda uzman eğitimciler tarafından verilmekte ve üyelerimizden bu eğitimler için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bu anlamda gerek çalışanlarınızın gerek şirket yetkililerinizin bu eğitimlere katılarak firmanızın gelişimlerine katkı sağlamalarını önemsiyoruz. Eğitimimizin katılımcılara yararlı olmasını diliyorum” dedi.

Seminer Ekonomi Bakanlığı ve TOBB’nden 5 uzmanın katılımı ile 5 saat boyunca devam etti.