ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

ODAMIZDA TANAP HİBE PROGRAMI SEMİNERİ DÜZENLENİYOR

-+

Polatlı Ticaret Odası, üyelerine hizmet vermeye devam ediyor. PTO, üyeleri için düzenleyeceği hibe programı seminerine tüm Kobileri yatırım programları hibelerinden bilgi alarak yararlanmaya davet ediyor.

TANAP (Trans Anadolu Doğal Gaz Boru                Hattı Projesi) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında II. Çağrı hibe ilanı yayınlandı. Programın genel hedefi; TANAP ile yerel halkın yaşam kalitesini iyileştirerek bölgede sürdürülebilir kalkınmayı desteklemektir. Hibe programından Yerel Yönetimler, Sivil Toplum Kuruluşları, Kooperatifler, Birlikler, Vakıflar, Üniversiteler, ÇKS belgesi olan çiftçiler ile KOBİ’ler yararlanmakta ve hedef 9 il arasında Ankara ili de bulunmaktadır. Projenin asıl hedef grupları; Boru hattı güzergâhı üzerindeki ilçelerde ve köylerde yaşayanlardır. Projenin uygulama yeri olarak sadece güzergâh üzerindeki ilçe ve köyler kabul edilecektir. Uygun projeler, TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programlarının hedeflerine katkı sağlayacak ve öncelik alanlarında en az birinin kapsamına giren faaliyet gruplarıdır. Hibe desteği; Küçük ölçekli hibe başvuruları için 200.000 TL’ye kadar olup, orta ölçekli hibe başvuruları içinde 200.000 TL ile 1.500.000 TL aralığındadır. Bu desteğin %70’i KOBİ’ler için Hibe olarak verilecektir.

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programlarının proje süresi, başvuru aşamaları ve proje yazımı hakkında tüm detaylar 07 Temmuz Cuma günü saat: 14:00’de Polatlı Ticaret Odası Toplantı Salonunda verilecek seminerle anlatılacaktır. TANAP Hibe Programı Seminerine tüm KOBİ’ler ve hibe programına başvuru yapmayı düşünen kurum/kuruluşlar davetlidir.