ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

Odamız Üyelerine ‘Nefes Kredisi’

-+

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ziraat Bankası ve Denizbank arasında imzalanan protokol çerçevesinde ülke genelindeki ticaret odası üyelerine yönelik olarak hayata geçirilen ‘Nefes Kredisi’ projesinin detayları belli oldu. Nefes Kredisi ile ilgili prosedürleri tamamlayan Polatlı Ticaret Odası işlemlere başladı. Polatlı Ticaret Odası üyesi firmalar için kredi limiti minimum 50 bin TL, maksimum 150 bin TL olacaktır. Nefes Kredisi’ne başvuru işlemleri, PTO’ dan alınacak “ TOBB Nefes Kredisi Başvuru İçindir” ibaresini içeren faaliyet belgesi alınmasıyla başlayacak. Faaliyet belgesini alan işletmeler, Ziraat Bankası ve Denizbank şubelerine giderek, bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat edilebilecektir. Yaklaşık 5 milyon TL tutarındaki ‘Nefes Kredisi’ Polatlı Ticaret Odası üyelerine verilecektir.

‘Nefes Kredisi’ nin yıllık faizi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin imzalamış olduğu anlaşmaya göre yıllık %9.90 olarak düzenlenmiştir. Ayrıca 12 ay vadeli olacak olan bu anlaşma ile kredi almaya hak kazanan PTO üyelerinin kefaleti Kredi Garanti Fonu (KGF) tarafından sağlanacaktır.

Sakarya; “Üyelerimizden aldığımız gücü yine üyelerimize yöneltiyoruz”

PTO’nun finansman sıkıntısı yaşayan üyeleri için kendi öz kaynaklarını seferber ettiğini belirten Başkan Sakarya, “ Esnafımızın ekonomik anlamda zor zamanlar geçirdiği bu günlerde adından da anlaşılacağı üzere üyelerimize nefes aldıracak. Bu projenin hedefi elbette ki üyelerimizdir. Ne kadar çok üyemiz bu projeden faydalanabilirse memnuniyet ve verimlilik o derece yüksek olacaktır. Bizler Odamız ve üyelerimiz olarak büyür bir aileyiz. Birimizin mutluluğu ve refahı hepimizi mutlu edecektir. Bizler her zaman olduğu gibi üyelerimizden aldığımız gücü yine üyelerimize yöneltmeye devam edeceğiz. Tüm üyelerimize hayırlı uğurlu olsun. ”