ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

PanPek’in başarısı takdir görmeye devam ediyor

-+

Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteklediği, Polatlı Ticaret Odası’nın yürüttüğü “Pancar İle İlgili Tarımsal Üretime Dayalı Ürün Geliştirme” projesi faaliyetlerine hızla devam etmektedir. Projenin 6 ayı tamamlanırken, ara dönem proje inceleme ziyareti için Polatlı Ticaret Odası’na gelen Ankara Kalkınma Ajansı Uzmanlarından Sn. Özgür Sarıca, projenin ilerleyişi ve yürütülmesiyle ilgili proje ekibinden bilgiler almıştır. Proje kapsamında kurulan atölyeyi de ziyaret edip Girişimci Kadınlarla bir araya gelen Sarıca; Projenin Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen en başarılı projelerden biri olduğunu, sürdürülebilirliğin çok yüksek olacağını ve Polatlı’ya çok fazla artılar kazandıracağını belitti. Ayrıca bu projede uzman olarak yer almaktan memnuniyet duyduğunu belirten Özgür Sarıca Girişimci Kadınları, Proje Ekibini ve Polatlı Ticaret Odasını başarılarından dolayı tebrik etti.

 

IMG-20170123-WA0006 (1)PanPek Projesi kapsamında protokol ziyaretlerine devam eden proje ekibi, Polatlı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sn. Burhanettin Sütçü ile bir araya gelerek proje hakkında istişarelerde bulundu. Projenin ortaklarından olan Polatlı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüğü ile düzenli bir şekilde yürütülen çalışmalardan memnuniyetler dile getirilirken Sn. Burhanettin Sütçü’ye PanPek (Pancar Pekmezi) takdim edildi. Polatlı’da ilk kez kurulacak, Kadın Kooperatifi olan “Anadolu Bacıları Kadın Kooperatifi” hakkında bilgi paylaşımı yapılırken aynı zamanda prosedürler hakkında bilgi paylaşımlarında bulunuldu. Projenin ortağı olmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Burhanettin Sütçü Projenin başarısının takdire şayan olduğunu söyledi.

Proje ile; ilçemize bağlı seçilmiş köy ve mahallelerde tarıma dayalı bir üründen katma değer yaratacak yeni bir ürün olan “pancar pekmezinin” geliştirilmesi ve kırsalda yaşayan kadınların girişimciliklerinin desteklenmesi, kooperatifçilik anlayışının geliştirilmesi yoluyla ekonomik ve toplumsal hayata entegre olmalarına ve gelirden pay almalarının sağlanmasına katkı sağlanacaktır.