ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

POLAGRİ 2017 Lansman Toplantısı Yapıldı

-+

Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret odası öncülüğünde yapılan POLAGRİ Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı 27 – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Türkiye’nin dört bir yanından 200’ün üzerinde firmayı ağırlamayı hedefleyen POLAGRİ 2017 Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı’na bu yıl da Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret Odası öncülük edecek. Yüz binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi beklenen fuarda; uluslararası nitelikte Tarım Gıda ve Hayvancılık ile ilgili inovasyon, ekipman ve ürünler sergilenecek. 27 – 30 Nisan tarihleri arasında Polatlı otogarı yanında oluşturulan 30.000 m2 alanda gerçekleştirilecek olan fuara, 20 farklı ülkeden firmalar katılacak. Açılış tarihi netleşen POLAGRİ 2017 Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı lansman toplantısına; Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Ziraat Aletleri Odası Başkanı Osman Aydoğan ve Zümrüt Fuarcılık yetkilileri katıldı. Belediye Evi’nde gerçekleştirilen lansman toplantısında; fuarla ilgili görüşler, öneriler ve yapılacaklar konuşuldu.

Sakarya; “Fuarımız Şimdiden Tüm Vatandaşlarımıza Hayırlı Olsun”

Geçtiğimiz yıl yapılan fuarla birlikte tecrübeli hale geldiklerini ve bundan sonra hedeflerin daha kolay gerçekleşeceğini söyleyen Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya; “Hedefimiz ülkemizdeki tarım, gıda ve sanayi yatırımlarının artmasına ve bölgeler arası işbirliklerinin gelişmesine katkı sağlamak ve Uluslararası nitelikte bir fuar gerçekleştirmektir. Geçtiğimiz yıl Belediyemiz ve diğer kurumlarımızla birlikte bunun kıvılcımını yaktık bundan sonra işimiz daha kolay olacaktır. Nisan ayında düzenlenecek olan fuarımız şimdiden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Başkan Yıldızkaya; “Hedefimiz Türkiye’de İlk Beş Tarım Fuarı İçerisinde Yer Almak”

POLAGRİ 2017 Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı hakkında açıklamalarda bulunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Geçtiğimiz yıl Ticaret Odamız ile beraber gerçekleştirdiğimiz Tarım Fuarı’nın ikincisini, bu yıl 27 – 30 Nisan tarihleri arasında çok daha büyük, çok daha yüksek katılımlı bir şekilde yapmayı planlıyoruz. Polatlı gibi tarımın merkezi olan, her türlü tarımsal yeniliğe açık olan bir şehirde bu fuarın çok faydalı olduğuna inanıyorum. Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz fuarımıza vatandaşlarımızın ilgisinden ve ülkemizin dört bir yanında tarım sektöründe çalışanların şehrimizi tercih etmelerinden dolayı oldukça memnun olduk. Hedefimiz Allah nasip ederse fuarımızın üçüncüsünü de yaparak, tarım fuarını uluslararası bir fuar haline dönüştürebilmektir. Polatlı olarak bizim hedefimiz Türkiye’deki ilk beş fuardan birisi olabilmektir. Konya Fuarı bu konuda en büyük fuar olarak varlığını devam ettiriyor. İnşallah bu yıl Ankara’daki çevre ilçelerden de katılım sağlayarak, buralardaki tarımsal ürünleri de değerlendirerek, ödüllendirerek; tabiri caizse tarımın oscarını vereceğiz. Bu fuarlarda çiftçilerimizin bilgi alışverişinde bulunduklarını, farklı deneyimlerden faydalandıklarını ve daha profesyonel bir bakış açısı ile tarıma yöneldiklerini gördüm. Geçen yılda fuarımıza dışarıdan gelen misafirlerimizde çok yüksek bir memnuniyet vardı. Bu yıl sanıyorum büyük bir talep patlaması yaşayacağız. Hali hazırda birçok firma şu anda yerini ayırmak ve fuara katılmak için bizlere talepte bulunuyorlar. Her yıl üzerine koyarak fuarımızı büyüteceğiz. Hedefimiz üçüncüsünü de yaparak uluslararası bir statü kazanmak, Türkiye’de ilk beş tarım fuarı içerisine girmektir. Geçen yıl başlangıcımız; çevre il ve ilçelerdeki tarım fuarlarından çok daha iyi ve kaliteli geçmiştir. Fuarımızın; Polatlı’nın tarımına, Polatlı’nın çiftçisine katkı vereceğine eminim. Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya’ya katkılarından dolayı teşekkür ediyor, bütün hemşehrilerimizi fuarımıza davet ediyorum.” cümlelerine yer verdi.