ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

POLAGRİ 2017 TARIM FUARI YAKLAŞIYOR

-+

 

           Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret odasının işbirliğiyle ilçemizde ilki geçen yıl düzenlenen POL-AGRİ Tarım Fuarının  ikincisi için hazırlıklar başladı. Düzenlenecek olan POLAGRİ 2017 Polatlı Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarının tarihi belli oldu ve resmi TOBB Fuar rehberinde yer aldı. Polatlı’da birçok kurum ve kuruluşun  desteklediği POLAGRİ 2017 Tarım fuarı 27-30 Nisan tarihleri arasında  Polatlı fuar alanında gerçekleşecektir.

             Polatlı Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı’na Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret Odası dışında, Polatlı Kaymakamlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Polatlı Ticaret Borsası, Polatlı Ziraat Odası, Polatlı Ziraat Aletleri Odası, Polatlı Organize Sanayi Bölgesi, Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi, S.S. Ankara Pancar Ekicileri Kooperatifi, Polatlı İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü, Polatlı Muhtarlar Derneği, KOSGEB gibi bir çok kurum destekliyor. Fuarın organizasyonunu ise geçen yıl olduğu gibi bu yılda  Zümrüt Fuarcılık üstleniyor.

Sakarya ”Bu yıl katılımcı Firmalar KOSGEB Fuar desteği alabilecektir.”

            Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sakarya “İç Anadolu’nun en önemli buluşma noktalarından biri olan Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı tarım sektöründe önemli bir potansiyele sahip tahıl ambarlarımızdandır. 2016 yılında bir ilki gerçekleştirerek ilçemizde Uluslararası düzeyde ilk kez bir fuar organizasyonu gerçekleştirdik.Bu fuarın bizim dönemizde gerçekleşmesi fazlasıyla memnun etmiştir.Bu yıl eksiklerimizi tamamlayıp 2. Fuarımızı daha da kapsamlı halde vatandaşlarımıza açacağız.

Geçen yıl üyelerimiz ve katılımcıların talepleri doğrultusunda Haziran ayından Nisan ayına aldık. Polatlılı firmalarımızın  önerileri bizim için önem arz etmektedir.Geçtiğimiz yıl 113 firma (yerel ve ulusal) ve 100.000′ e yakın katılımcı ile Polatlı’nın bu işi başarabileceğini ispatladık.  27-30 Nisan tarihlerindeki POL-AGRİ’17 Tarım fuarının startını bugün itibariyle başlattık.İnşallah bu rakamı 2. yılımızda katlamayı planlıyoruz. Burada en önemli destekçimiz olan TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkür ederim. Ayrıca bu yıl katılımcı firmalarımızdan başvurularını yapan firmaların tamamı %50 olan Fuar desteğini alabileceklerdir.Bu konuda da Temsilciliğimiz ücretsiz bilgi ve danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.Polatlılı firmalarımızın  önerileri bizim için önem arz etmektedir.Fuarımızın tanıtım lansmanını önümüzdeki günlerde yapacağız.Emeği geçen herkese şimdiden teşekkürlerimi borç bilirim” dedi

            POLAGRİ’ 17 TARIM FUARININ  AMACI VE HEDEFİ NEDİR?

            Tarım Gıda ve Hayvancılık Sektörlerini bölgenin önemli koordinasyon merkezlerinden biri olan Polatlı’da buluşturmak. Ülkemizde yenilenen, gelişen tarım ürünleri ve tarım ekipmanları hakkında halkımızı bilinçlendirmek. Üreticileri, İthalatçıları ve yatırımcıları bu fuarda buluşturmak etkinliklerle fuarı sürdürülebilir hale getirmek.

            Ülkemizdeki tarım, gıda ve sanayi yatırımları artmasına ve bölgeler arası işbirliklerinin gelişmesine katkı sağlamak, çiftçilerimizi ve üreticilerimizi yeni teknolojiler ile ve yeni pazarlarla buluşturmak. Uluslararası nitelikte bir fuar gerçekleştirmektir.