ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

Polagri’17 Polatlı Tarım Fuarı Lansmanı Gerçekleşti

-+

 

Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret Odası öncülüğü ile . 27-30 Nisan tarihleri arası düzenlenecek fuarın tanıtımı yapıldı. ’ POLAGRİ’16 ‘’ ismiyle duyurulan Tarım Ekipmanları, Gıda ve Hayvancılık Fuarı lansmanı Polatlı Ticaret Odası ek binasında gerçekleştirildi. Tanırım toplantısına Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ankara İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu, Polatlı İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü,  Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Polatlı OSB Başkanı Erol Ünal,  STK’lar, siyasi partilerin temsilcileri, tarım makinesi firmaları ve Zümrüt Organizasyon yetkilileri katıldı.

Polatlı Ticaret Odası ve Polatlı Belediyesi işbirliği ile Polatlı’da ikincisi düzenlenecek olan Fuarın hedefi; Polatlı’nın tanıtımına katkı sağlamak, yeni girişimcilerin önünü açmak, Polatlı halkını bilinçlendirmek, Ticari işbirliklerin oluşumuna zemin hazırlamak, ihracat ve ithalat gelişmesinde rol oynamak, Tarım Gıda ve Hayvancılık sektörlerini bölgenin en önemli koordinasyon merkezlerinden biri olan Polatlı’da ’buluşturmak olacak. Tarım Ekipmanları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık fuarının en iyi şekilde duyurulması kapsamında kitle iletişim araçları kanalı ile Türkiye genelinde reklam yapılması, ilgili sektör ve kurumlara dağıtılmak üzere 200.000 adet davetiye ve ayrıca 3.000 adet afiş, 100 adet pankart, 500 adet decota, 200 adet kırlangıç bayrak, 300.000 adet sms, 100 bilboard ile sektör profesyonellerine ulaşılması sağlanacak.  E-90 Karayolu Terminal karşısına kurulacak olan fuar 27-30 Nisan 2017 tarihinde başlayacak. İkincisi düzenlenen organizasyon ile ilçeye hem tanıtım, hem ekonomi yönünde ciddi anlamda katkı sağlayacak. Bu fuar ile Polatlı’ lı firmalar dış illere ve ülkelere açılım sağlayabilecek, ürün pazarları genişleyecek.

Fuar lansmanın da açılış sunumunu Zümrüt Fuarcılık Genel Koordinatörü Mehmet Ünal yaptı. Ünal toplantıya katılanlara fuara ilişkin detaylı bilgi aktarımı yaptı.

POLATLI ANADOLU’NUN TAHIL AMBARIDIR

Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer “ Polatlı’mız için güzel önemli ve gurur verici bir çalışma için yine bir araya geldik. Anadolu’nun tahıl ambarı olarak anılan Polatlı’mızda ilk defa bir fuar düzenlenecektir. Başkentimize baktığımızda yüzölçümü bakımından en büyük ilçemiz Polatlı.  Tahıl  ambarı olan ilçemizde  2 Milyon 200 bin dekar arazide susuz tarım, 330 bin  dekar arazide sulu tarım yapmaktayız. Türkiye’nin  %35 soğan ihtiyacını karışlıyoruz, soğan üretiyoruz. Borsamız Türkiye’nin en önemli borsalarından birdir. Tarım ilçesi olan Polatlı’da tarımda oldukça öndeyiz.   Bu fuarla ilçemizi tarım alanda daha iyi tanıtacağız.  Organize Sanayi Bölgelerimiz önemli yol almışlardır. Polatlı’da tarımım yeri çok önemlidir. Bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ediyor ve Polatlı’ya hayırlı olmasını diliyorum.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

POLATLI’MIZIN ADINI DUYURMAK İÇİN BU KARARI ALDIK

Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya yaptığı konuşmada Polatlı’yı ön plana çıkartmak istediklerine dikkat çekerek “ Dünyada artık ülkelerden ziyade şehirler yarışıyor. Polatlı’mızın adını duyurmak ve ön plana çıkarmak amacı ile Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya ile istişareler yaparak fuarın ikincisinin yapılması yönünde bir karar aldık. Bu bir lansman toplantısı bu toplantıda eksiklerimizin giderilmesi görüşleri ve önerileri almak için bir araya geldik. Daha önce bu fuarları pazar yerlerinde çadırların arasında yapıyorduk. O günleri göz önüne getirdiğimizde çok büyük aşama kaydettiğimizi görebiliyoruz. Bu noktada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Polatlı Tarım Fuarını gerçek anlamda Uluslararası bir fuara dönüştürebilmemiz için daha çok yatırım yapmamız ve çalışmamız gerekiyor. Bu fuar Türkiye’nin, Polatlı’nın ve tarım sektörünün menfaatine olan bir fuardır. Bu nedenle Polatlı’da yaşayan herkesin bu fuara sahip çıkması gerekiyor. Bu sene ki ziyaretçi sayımızın 100 bini geçeceğini düşünüyorum.” diyerek katılımcılara teşekkür etti.