ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

Polatlı Protokolü Konya Tarım Fuarına Çıkarma Yaptı

-+

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ve Yönetim Kurulu üyesi Mesut Aşgın, Polatlı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Erol Ünal’dan  oluşan ilçemiz heyeti, Konya 2017 Konya Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri fuarını ziyaret ederek, Polatlı firmalarının stantlarını ziyaret ettiler.

Bu yıl 15.’si düzenlenen ve Uluslararası Fuarlar arasına adını yazdıran Konya Tarım Fuarında yer alan 15 Polatlı firması ziyaretten oldukça memnun kaldı. Fuar ziyaretlerinde Belediye Başkanı ve beraberindekiler tek tek firmaları ziyaret ederek fuar hakkındaki görüşleri aldı ve 27-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 2. Polatlı Tarım Fuarının tanıtımını yaparak katılmaya davet etti.

17499397_1481099728598654_5585319986415039776_n (1)

Firma  yöneticileriyle sohbet etme imkanı yakalayan Yıldızkaya , “Polatlı’dan bu fuara katılan 15 firma var, bu bizi çok memnun etti, İlçemizin Sanayi sektöründe ne kadar geliştiğini Konya Tarım Fuarında görebilmekteyiz. 2. Organize Sanayi Bölgemiz var, buradan yerli ve yabancı yatırımcılara çağrıda bulunup yatırım yapmaya davet ediyorum. ”dedi. Heyet, stantlar hakkında firma yetkililerinden bilgi alırken, firmaları da başarılarından dolayı kutladı.

Ticaret Odası Üyelerinin Konya Tarım Fuarı’ndaki stantlarını gezmekten ve onlarla birlikte olmaktan son derece memnun olduğunu belirten PTO Başkanı Sakarya, “Yönetim Kurulu olarak, geçtiğimiz yıllarda da yaptığımız gibi Konya Tarım Fuarı’na katılan ilçemiz firmalarını ziyaret ediyoruz. Firmaların bir çoğunun odamız üyesi olması bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Üyelerimizin stantlarına gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ile de onlara hayırlı olsun temennilerinde bulunuyoruz. Üyelerimiz gerçekten bu fuarda çok iyi stantlar açmışlar. Ülke çapında hatta ülke dışına çıkmış ve ihracat yapan firmalarımız var. Polatlı Müteşebbisi olarak ilçemize yatırımcıları daha fazla çekmemiz gerekmektedir. Son yıllarda Organize Sanayi Bölgelerimiz büyük atağa geçerek üst düzey firmaları ilçemizde yatırım yapmaya ikna etmiştir.” dedi.

Polatlı OSB Başkanı Erol Ünal ise, “Polatlı’nın lokomotif sektörü olan tarım makinalarının bu şekilde Konya’daki fuarda temsil ediliyor olması Polatlı’da bu sektörün daha da ilerleyeceği anlamına geliyor. Tarım makinaları sektörümüzün Polatlı’da daha da gelişmesi, tarım sektörü içerisinde bulunan firmaların daha kazançlı bir durumda olmaları bakımından elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bundan sonraki süreçte de inşallah onlarla beraber Polatlı’nın bu lokomotif sektörünü daha da ileri ki konumlara getirmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Polatlı’ lı firmaların dışında diğer işletmeleri de ziyaret eden Başkan Yıldızkaya ve beraberindekiler 2. Polagri 2017 Tarım fuarına davet etti.