ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Haber

Polatlı Ticaret Odası

POLATLI SOĞANININ TESCİL BELGESİ TİCARET ODASI’NDA

-+

9b2e6f24-a509-4599-b34d-de20c2a36b16

Polatlı Ticaret Odası’nın çalışmaları ile ilçeye kazandırılan ilk coğrafi işaretli ürün olan Polatlı Soğanın Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Ticaret Odası’na ulaştı.
Türkiye’nin soğan ihtiyacının yüzde 36’sını karşılayan Polatlı soğanı coğrafi işaret tescil belgesi Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan imzası ile Ticaret Odası’na teslim edildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya coğrafi işaretli ürünlerin ekonomimize sağlayacağı faydalardan bahsetti. Sakarya: ” Polatlı’nın artık coğrafi işaretli bir ürünü var. İlk coğrafi işaretli ürünü ilçemize kazandırmak bize nasip oldu. Bunun için son derece gururluyuz.” dedi.
ZENGİNLEŞMEMİZİN YOLU COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERDEN GEÇİYOR
“Polatlı soğanının markalaşarak değerine değer katacağına şüphemiz yok. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da her platformda belirttiği üzere zenginleşmenin yolu coğrafi işaretli ürünler ile olur. Bizler de elimizdeki kıymetlere değer katmak için çalışacağız.” diyen Sakarya, bu süreçte kendilerine destek sunan Tarım ve Orman İlçe Müdürü Burhanettin Sütçü ile Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu ve personeline teşekkür etti.