ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Haber

Polatlı Ticaret Odası

POLATLI SOĞANININ TİCARİLEŞTİRİLMESİ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER MASAYA YATIRILACAK

-+

polatli_poster_50x70 5mm taşma payli (1)_compressed_page-0001

 

Polatlı Ticaret Odası, Ankara Ticaret Odası ve Ankara Kalkınma Ajansı işbirliğinde Coğrafi İşaretli Ürünlerin Ticarileşmesi Programı yürütülmektedir. Proje kapsamında Polatlı Ticaret Odası tarafından tescil edilen Polatlı Soğanı ürününe yönelik eğitim gerçekleştirilecektir.
Polatlı Ticaret Odası tarafından tescil edilen İlçenin ilk coğrafi işaretli ürünü olan Polatlı soğanı için gerçekleştirilecek eğitimde;  Coğrafi İşaret Tanımı ve Önemi, Coğrafi İşaret Tescil Aşamaları, Hukuki Boyutu ve Ürün Denetimleri, Coğrafi İşaret Tescillerinin Ekonomik Boyutu, Türkiye’de Coğrafi İşaret Potansiyeli ve Kırsal Kalkınmaya Etkisi, Coğrafi İşaretli Ürünlerde Sürdürülebilirlik ve Gıda Güvenliği, Coğrafi İşaretli Ürünlerde Marka ve Pazarlama gibi konular detaylı bir şekilde anlatılacak.
 
POLATLI SOĞANINA DEĞER KATMA ÇABAMIZ DEVAM EDİYOR
Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ilgili toplantıya tüm üyelerinin davetli olduğunun altını çizerek ; “ Coğrafi İşaretli Ürünlerin Ticarileştirilmesi” Programında ticarileşmeye uygun, içlerinde Polatlı Soğanı’nın da yer aldığı, Ankara’ya ait 6 farklı coğrafi işaretli ürün üzerinden proje hazırlanmış ve 1 Aralık 2022 tarihinde ilgili ilçelerde üreticilere eğitim verilmeye başlanmıştır. Odamızın gayret ve girişimleri ile tescil ettirdiğimiz Polatlı Soğanı’na yönelik eğitim 22 Aralık 2022 tarihinde 10.00-12.00 saatleri arasında Polatlı Ticaret Odası Restaurantında (Şehit Cüneyt Sertel Sosyal Tesisi) gerçekleşecektir.” dedi.