ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Güncel

Polatlı Ticaret Odası

POLATLI TARIM FUARI İÇİN SON 6 GÜN KALDI…

-+

Uluslararası anlamda ilçemizde ilk kez düzenlenecek olan POLAGRİ’16 Tarım Fuarı için sayılı günler kaldı. Fuara Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de katılması beklenmektedir.

Polatlı Ticaret Odası ve Polatlı Belediyesi ortaklığı ile düzenlenecek olan fuarın organizatörlüğünü ise Zümrüt Fuarcılık üstlenmiştir.Polatlı Şehir Stadyumu önünde yer alan 30.000 m2 lik alanda Eskişehir yolu ve Konya yolunun kesiştiği yerde düzenlenecek olan fuara katılım ilçemizden ve ilçemiz dışından oldukça yoğun olarak devam etmektedir.Sayılı günler kala organizatör şirket fuar alanının %75-80 oranında dolduğunu belirtti.

z01

Şubat ayı içerisinde PTO Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ve Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın büyük özverisi ile ilçemize kazandırılan fuarın düzenleneceği alanda ise hummalı bir çalışma devam etmektedir.Açık ve kapalı olmak üzere iki alandan oluşacak fuarın öncelikle zemin düzleme ve sıkıştırılma çalışmaları Polatlı Belediyesi tarafından yapıldı.Ardından 20.000 m2 lik alanı kapsayacak kapalı alan için dev çelik kontrüksionlar getirildi ve kuruldu. Üzerinin kapatılması ile de fuar alanı hazır hale getirilecektir.PTO Başkanı Ulvi Sakarya yaptığı açıklamada ; Polatlımıza katma değer sağlayacak 1. Gıda,Tarım ve Hayvancılık Fuarı için artık geri sayım başladı.Bu hizmeti belediyemiz ile birlikte ilçemize kazandırmaktan büyük onur duymaktayız. Bu yıl büyük zorluklar içerisinde çalışmalarımıza başladık.Gerek kişisel engellemeler,gerek bürokratik zorluklar gerekse fiziksel imkansızlıklar bizi oldukça zor durumda bıraktı.Neyseki ilk fuarımızda bu zorlukların büyük oranda üstesinden geldik.Elbette bir takım küçük eksikliklerimiz olacaktır.Ancak bir Tarım şehri olan Polatlı’ya bir tarım fuarı getirmenin bize nasip olması bütün zorlukları unutturmuştur.Fuar için ilçemiz firmalarına pozitif ayrımcılık göstermeye gayret ettik.Firmalarımızda bizleri kırmayıp bize bu yolda Polatlımız için destek oldular.Katılan bütün firmalarımıza ayrıca teşekkürlerimi bir borç bilirim.İnşallah fuara Tarım Bakanımız Sn. Faruk Çelik yüksek ihtimalle katılacaktır.POLAGRİ’16 Polatlı Tarım Fuarı ilçemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun’’ dedi.13102658_1110473898994574_1780221204401862577_n