ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Bizden Haberler

Polatlı Ticaret Odası

Polatlı Ticaret Odası Online Hizmeti 1. Yılını Doldurdu

-+

Polatlı Ticaret Odası üyeleri 2016 yılından itibaren odaya gelmeden bilgisayar veya mobil cihazları üzerinden online olarak e-imzalı belge alabiliyordu.

Bu şekilde hem zaman kaybı yaşamıyor hem de istedikleri yerden işlemi yapabiliyorlardı. Bir yılı aşkındır bu şekilde hizmet veren Polatlı Ticaret Odası yeni dönemde de TOBB’un online uygulama sistemine geçerek hizmet vermeye devam ediyor.

polatlı ticaret odası mobil uygulaması

SAKARYA: ÜYELERİMİZ 7/24 BORÇ SORGULAMA VE E-BELGE TALEBİNDE BULUNABİLİRLER

Konu ile ilgili açıklama yapan Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya: ‘’ 2016 yılında Türkiye’de 365 oda ve borsalar arasında online işlemleri konusunda hizmet veremeye başlayan ilk odalar arasındaydık. TOBB’unda 2017 yılı itibariyle kendi sistemini kurması ile online işlemler konusunda sistemimizi değiştirdik ve TOBB’un sistemine geçtik. Üyelerin TOBB’un online işlemler uygulaması ile e-imzalı sicil kayıt sureti, faaliyet belgesi, ihale durum belgesi alabiliyor ve aidatlarını ödeyebiliyorlar. ‘’ dedi.
Sakarya; ‘’Üyelerimizin e-imzalı olarak belgelerini alabilmesi için sisteme sadece firma yetkilisinin kayıt olması gerekiyor. Ayrıca firma yetkilisinin cep telefonu numarası TOBB.net sisteminde de kayıtlı olmalıdır.
Söz konusu yetkilinin cep telefonuna sms ile şifre ulaştırılmaktadır. Bu kayıt işleminden sonra sisteme giriş işlemi, kayıt anında, belirtilen e-posta adresi ve sms ile gelen şifrelerle yapılabilmektedir. Teknik destek almak isteyen üyelerimiz odamız bilgi işlem birimiyle iletişime geçebilir. Polatlı Ticaret Odası daha iyi hizmet verebilmek adına yenilenen online işlemler uygulaması ile artık 7/24 borç sorgulama ve e-belge talebinde bulunabilirler. Yapılması gereken www.pto.org.tr web adresinden üyelik oluşturup, işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Aynı zaman android ve ios mobil uygulaması üzerinden de aynı şekilde işlemlerini yapabilirler.”dedi.