-3°C
ANKARA HAVA DURUMU-3°C Soğuk
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Güncel

Polatlı Ticaret Odası

Polatlı Ticaret Odası ve Nizip Ticaret Odası Artık Kardeş Oda!

-+
nizip ticaret odası ziyareti5
‘’ Sakarya’dan Fırat’a Uzanan Tarihi Köprüsü’’ projesi faaliyetleri kapsamında geçtiğimiz aylarda Şanlıurfa ve Gaziantep’e ziyaret de bulunan Polatlı Ticaret Odası, Nizip Ticaret odasına da ziyaret etmiş ve kardeş oda olmak için çalışmalar başlatmıştı. Bu çalışmalar sonucunda da Polatlı’yı ziyaret eden Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis üyeleri, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.
Kahvaltı programına Polatlı Belediye Başkanı Yardımcısı Muhsin Akdeniz, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt, Polatlı Ticaret Odası Meclis Başkanı Yaşar Murat Çelik, Nizip Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile birlikte her iki odanın genel sekreterleri katıldı. Kaynaşma havası içerisinde geçen kahvaltı programının ardından heyet Kadın Girişimcilerin dükkanlarını ve Polatlı Tarihi Alanların Tanıtım binasını ziyaret etti. Daha sonra Polatlı Ticaret Odası toplantı salonunda Kardeş Oda Protokolünün İmzalanması programı gerçekleşti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasını yapan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, ‘’ Odaların birbiriyle iletişime geçmesi hizmet standartlarını ve oda faaliyetlerini kapsamlı bir hale getirmektedir. TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ifadesiyle, ‘’ Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. ‘’ . Kardeş oda protokolünü imzalayarak her iki bölgede de odalarımız adına fayda sağlamayı planlamaktayız. Şunu da belirtmek isterim ki Nizip Ticaret Odası ve Gaziantep Ticaret Odası olarak 2012 yılı itibariyle imzalamış olduğumuz kardeş oda protokolleri birçok odaya örnek olmaktadır. Polatlı Ticaret Odası’yla imzalamış olduğumuz bu protokol sayesinde bölgemize birçok katkı sağlayacak kanaatindeyim. ‘’ dedi.
Nizip Ticaret Odası’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Özyurt sözlerine şu şekilde devam etti, ‘’ Nizip hakiki zeytinyağını taklitlerinden korumak amacıyla Nizip Ticaret Odamız tarafından tescillenmiştir. Aynı zamanda eğitim faaliyetleri çalışmalarında da yapılan bütün etkinliklerine odamız katkılarını sunmaktadır. Odamız birçok ulusal projeye imza atmış olup yeni çalışmalarımız devam etmektedir. Polatlı Ticaret Odası ile birlikte de çeşitli projelere imza atmak bizlere onur verir.  Şahsım ve Nizip Ticaret Odası adına bizleri burada ağırlan başta yönetim kurulu başkanımıza ve meclis üyemiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz. ‘’ dedi.
Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya,’’ Nizip’e başka bir proje kapsamında ziyaretimiz olmuştu. Öncelikle Nizip’te ki karşılamanın çok sıcak olduğunu ve çok samimi bir ortam olduğunuda belirtmek isterim. Kültürel etkileşim projesi kapsamında da ziyaretimizin sonunda Nizip Ticaret Odası ile kardeş oda protokolü için karşılıklı talebimiz olmuştu. Bu doğrultuda Nizip Ticaret Odamızın bizlere ziyareti ile kardeş oda protokolünü imzalamak için burada Toplandık.Birlikte hayata geçireceğimiz projelerle kardeşliğimiz sadece yazıda kısıtlı kalmayacak ’’ dedi.
M.Rifat Hisarcıklıoğlu ‘nun yolundan gittiklerini belirten Sakarya, ‘’ Sayın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başarısını takip ederek bizlerde onun izlerini takip ederek başarılı olmayı amaçlıyoruz. Ulusal ve Uluslararası bütün projelerde yer almaya çalışıyoruz. Bu projeler sayesinde ülkemizin birçok yerinde dostluklar ediniyoruz. Bu dostluklara bizlere her konuda güç ve kuvvet sağlıyor. Polatlı için ve üyelerimiz için birçok çalışmaya imza atıyor ve her yerde ilçemizin tanıtımını sağlıyoruz. Nizip Ticaret Odası ile de kardeş oda olmak bizim için büyük bir onurdur. Bundan sonrada karşılıklı faaliyetlerimizle kardeşliğimiz pekişecektir. Nizip Ticaret Odası Başkanımız Mehmet Özyurt, Meclis Başkanımız Mustafa Doktoroğlu ve diğer yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim. ‘’’ dedi.
Konuşmaların ardından Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt, Polatlı Ticaret Odası Meclis Başkanı Yaşar Murat Çelik, Nizip Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu’nun protokolü karşılıklı olarak imzalaması ile her iki odanın kardeş oda olması resmileştirdi.
nizip ticaret odası ziyareti7