ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Haber

Polatlı Ticaret Odası

Polatlı’da Bir İlk Gerçekleşiyor!

-+

 POLATLI İLLERLE YARIŞIYOR

Polatlı’da ilk  kez  ülkelerinde dahil olması beklenen POLAGRİ 2016 adı ile tarım fuarı yapılacak.

tarım fuarı6

Tarım Fuarı İlk kez Polatlı’da yapılacak. Yaklaşık 15 ülke  ve 150  Bin ziyaretçinin katılması planlanan ,20 bin m2’lik alanda 200 katılımcı firma  ile  Tarım Ekipmanları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık fuarı bu yıl Polatlı’da düzenlenecek.  POLAGRİ’16 ‘’ ismiyle duyurulan Tarım Ekipmanları, Gıda ve Hayvancılık Fuar organizasyonunu Zümrüt fuarcılık üstlendi. Polatlı’da fuar anlamında bir ilk olacak bu organizasyona yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce firmanın katılımı bekleniyor. 1 – 4 Haziran arası düzenlenecek fuarın tanıtımı 23 Şubat 2016 dün Polatlı Belediye evinde yapıldı.  Lasnmanda  fuar protokol imza töreni gerçekleştirildi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya ve Zümrüt Fuarcılık Genel Koordinatörü Mehmet Ünal imza atarak el sıkıştılar.

Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret odası işbirliği ile . 1 – 4 Haziran tarihleri arası düzenlenecek fuarın tanıtımı yapıldı. ’ POLAGRİ’16 ‘’ ismiyle duyurulan Tarım Ekipmanları, Gıda ve Hayvancılık Fuarı lansmanı Polatlı Belediye evinde gerçekleştirildi. Tanırım Toplantısına Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi  Sakarya, Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Selçuk Kervan, Polatlı Emniyet Müdürü Özer Şimdi, Polatlı İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü,  Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Polatlı OSB   başkanı Erol Ünal,  Polatlı Ticaret Odası Meclis Başkanı Murat Çelik, Polatlı Ziraat Aletleri Esnaf Odası başkanı Osman Aydoğan, Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse, Ticaret Odası yönetimi, banka müdürleri, tarım firmaları ,basın mensupları  ve Zümrüt  Organizasyon yetkilileri katıldı.

Polatlı Ticaret Odası ve Polatlı Belediyesi işbirliği ile ilk kez Polatlı’da yapılacak olan Fuarın hedefi; Polatlı’nın tanıtımına katkı sağlamak, yeni girişimcilerin önünü açmak, Polatlı halkını bilinçlendirmek, Ticari işbirliklerin oluşumuna zemin hazırlamak, ihracat ve ithalat gelişmesinde rol oynamak, Tarım Gıda ve Hayvancılık sektörlerini bölgenin en önemli koordinasyon merkezlerinden biri olan Polatlı’da ’buluşturmak olacak. Tarım Ekipmanları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık fuarının en iyi şekilde duyurulması kapsamında kitle iletişim araçları kanalı ile Türkiye genelinde reklam yapılması, ilgili sektör ve kurumlara dağıtılmak üzere 2.000 adet afiş ve 1.000 adet protokol davetiyesi ve sektör profesyonellerine ulaşılması sağlanacak.  E-90 Karayolu Terminal karşısına kurulacak olan fuar 1-4 Haziran 2016 tarihinde başlayacak.  Polatlı’dan birçok kurumunda destek verdiği fuarın lansmanına  Polatlı’da  tarım üzerine çalışan bütün firmalar davet edildi. Bu organizasyon ile ilçenin hem tanıtım, hem ekonomi yönünde ciddi anlamda katkı sağlayacak. Bu fuar ile Polatlılı firmalar dış illere ve ülkelere açılım sağlayacak, ürün pazarları genişleyecek. Tarım fuarları üreticinin, çiftçinin ufkunu, vizyonunu genişletiyor.

Fuar lasnmanında açılış  sunumunu  Zümrüt Fuarcılık Genel Koordinatörü Mehmet Ünal yaptı. Ünal toplantıya katılanlara fuara ilişkin detaylı bilgi aktarımı yaptı.

 

POLATLI ANADOLU’NUN TAHIL AMBARIDIR

 

Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer “ Polatlı’mızın için güzel önemli ve gurur verici bir çalışma için bir araya geldik .Anadolu’nun tahıl ambarı olarak anılan Polatlı’mızda ilk defa bir fuar düzenlenecektir. Başkentimize baktığımızda yüzölçümü bakımından en büyük ilçemiz Polatlı.  Tahıl  ambarı olan ilçemizde  2. Milyon 200 bin dekar arazide susuz tarım, 330 bin  dekar arazide sulu tarım yapmaktayız.. Türkiye’nin  %35 soğan ihtiyacını karışlıyoruz, soğan üretiyoruz. Borsamız Türkiye’nin en önemli borsalarından birdir. Tarım ilçesi olan Polatlı’da tarımda oldukça öndeyiz.   Bu fuarla ilçemizi tarım alanda daha iyi tanıtacağız.  Organize Sanayi Bölgelerimiz önemli yol almışlardır. Polatlı’da tarımım yeri çok önemlidir. Bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ediyor ve Polatlı’ya hayırlı olmasını diliyorum.

FUARLARIN HER YIL YAPILMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya “ Polatlı bir tarım şehri. Bu büyük ve kıymetli değerimizi bütün ülkeye tanıtmak istiyoruz Ulvi Bey bu teklifi getirdiğinde tereddütsüz evet dedim. Belki de ihmal edilmiş bir konudur. Fuarların katılımcılara ve ilgili şehirlere neler kattığını çok iyi biliyoruz.  Bu fuarın Polatlı’nın tanıtımına katkı sağlayacağına,  Polatlılı çiftçilerimizin bilinçlenerek daha moderne tarım yapacaklarına inanıyorum.  Yerimiz E-90 Karayolu, Şehir Stadyumu ön tarafı olacaktır. Hem hemşehrilerimizin, hem de şehrimizin içinden geçen misafirlerimizin de uğrak yeri olacağını düşünüyorum. Bu fuarların bundan sonra yılda bir defa daha geniş imkânlarla ve perspektifte yapmak gerektiğine inanıyorum.  Bu fuar sadece Polatlı Belediyesi ve Ticaret Odasının değil, tarımla ilgili tüm kesimlerinde içinde olması gereken bir çalışmadır. Bundan sonraki süreçte daha dikkatli bir şekilde düzenlenmesinde fayda olacağını mütalaa ediyorum” dedi.

POLATLI’MIZIN ADINI DUYURMAK İÇİN BU KARARI ALDIK

 

Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya  yaptığı konuşmada Polatlı’yı ön plana çıkartmak istediklerine dikkat çekerek “ Dünyada artık ülkelerden ziyade şehirler yarışıyor . Polatlı’mızın adını duyurmak ve ön plana çıkarmak amacı ile Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya ile istişareler yaparak fuarın Polatlı’da yapılması yönünde bir karar aldık. Bu bir lansman toplantısı bu toplantıda eksiklerimizin giderilmesi görüşleri ve önerileri almak için bir araya geldik” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

TÜRKİYE’NİN 13’ÜNCÜ ZİRAAT ODASIYIZ

Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu  “ tarım insanlık ve ülkemiz için çok önemli bir sektör ülkemizde yaşayan 79 milyon insanı kendi imkânlarımızla doyurmak zorundayız. Fuar için Polatlı çok uygun bir yer. Türkiye’nin  13. Ziraat Odası , Ankara’nın en büyük ziraat odası, tarımsal potansiyeli oldukça yüksek bir ilçeyiz.. Fuar tüm Polatlı’mıza ce çiftçilerime hayırlı olsun” dedi.

tarım fuarı4tarım fuarı5tarım fuarı8