ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

POLATLI’DA YAŞAYAN KADINLARIMIZI PROJEMİZE KATILMAYA DAVET EDİYORUZ

-+

 

Ankara Kalkınma Ajansı destekli, Polatlı Ticaret Odası’nın yürüttüğü “Pancar İle İlgili Tarımsal Üretime Dayalı Ürün Geliştirme” isimli projesi hız kesmeden ilerliyor. Toprağa emek veren kadınlar sloganıyla ilçemiz ve köylerimizdeki kadınların yoğun ilgi gösterdiği proje, hem kadınlarımıza istihdam sağlayacak hem de aile ekonomisine destek olacak. Önümüzdeki günlerde Üniversite eğitmenleri tarafından kadınlara verilecek olan girişimcilik, lider yöneticilik, güçlenme, özgüven ve kooperatifçilik eğitimleri 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacaktır.
 
Polatlı Ticaret Odası, köylerimizdeki ve İlçelerimizdeki kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını sağlayacak bu proje ile üreterek kendi kazançlarını sağlamayı ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Eğitimler sonrası kurulacak atölyelerde kendi ürettikleri ürünlerle “Kadın Kooperatifi” çatısı altında satışlarını gerçekleştireceklerdir. Projeye hem köylerde yaşayan hem de ilçemizde yaşayan kadınlarımız katılabilecektir. Pancar pekmezi ve geleneksel köy ürünlerinin pazarlama ve satışı, Polatlı’da düzenlenen iki ayrı satış mağazasında ile ülke düzeyinde Adese mağazalarında ve Başkent Üniversitesinin yan kuruluşu olan Açkar satış mağazalarında satışa sunulacaktır. Bu projeye dâhil olmak isteyen Polatlı’da yaşayan tüm kadınlarımızı Polatlı Ticaret Odası olarak projemize davet ediyoruz.
 
Polatlı Ticaret Odası proje birimi, tüm Polatlı halkına projeyi duyurmak ve anlatmak için çalışmalarına hızla devam etmektedir. Köy toplantıları ve PTO’da yapılan toplantılarla kadınlara ulaşan proje ekibi, 7 Eylül Çarşamba günü saat 16.00’da Radyo Hür programına konuk olarak katılacaklardır. Programda projenin amaç ve içeriği hakkında detaylı bilgi verilecektir. Polatlı sınırları içerisinde Radyo Hür’e 105.5 frekansından ulaşabilirsiniz.