ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

PTO OSB’de bir ilk gerçekleşecek

-+

Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılarından Atalar Makine A.Ş. ve Metroray İnşaat Elektromekanik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Atalar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya’ya ziyarette bulundu.

424 Hektarlık alan içerisinde kurulu olan Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi 2008 yılında tescil edilmişti. İlçemizde Sanayi’nin gelişmesi amacıyla kurulan Ticaret Odası OSB çok sayıda yatırımcı ile anlaşmış olup iki fabrika aktif olarak çalışmakta. 2017 yılı itibari ile birden çok yatırımcı üretim için harekete geçti. PTO OSB’de Ağustos ayında faaliyete geçmeyi planlayan iki firma Atalar Makine A.Ş. ve Metroray İnşaat Elektromekanik A.Ş. şehir içi ve şehirlerarası raylı sistemler tasarım ve imalatı üretimine başlayacak. Metroray İnş. Elektromekanik A.Ş. ve Atalar Makine A.Ş. kendilerine tahsis edilen 90.000 m2’lik inşaat alanının hafriyatına geçtiğimiz ay başladı. Kurulacak fabrikalarda yapılacak işler Türkiye’de bir ilk olacak. Hızlı bir şekilde Projelerini hazırlayıp inşaat aşamasına geçmek için gün sayıyorlar.  İki firma da bu yılsonuna doğru fabrikalarını bitirip, üretime geçmeyi düşündüklerini dile getirdi. Polatlı’da ekonomik hayata katkı sağlayacak olan firma yetkilileri ve Başkan Sakarya yaklaşık bir saat toplantıda yatırım hakkında görüş birliği sağladı.

“Arsa bedellerimiz uygun ve her türlü imkânları yatırımcılarımıza sağlamaktayız”

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Son yıllarda gerçekleşen yeni tahsislerle OSB’miz giderek büyüyor. Yatırımlar geldikçe de istihdam artarak iş imkânları genişleyecektir. Atalar Makine ile Metroray İnşaat Elektromekanik A.Ş. Üretime geçtikleri takdirde istihdamı Polatlımızdan sağlayacaklarını ve yaklaşık 500 kişiyi istihdam edeceklerinin sözünü verdi. Bu canlılık da firmalara yön vererek bölgemizdeki yatırımların artmasını sağlayacaktır. Buradan  yatırım yapmayı planlayan firmaları davet ediyorum. Eğer yatırım yapacaklarsa OSB’mizi bulunduğu konum açısından tercih etsinler. Çünkü OSB’miz de arsa bedellerimiz uygun ve her türlü imkânları yatırımcılarımıza sağlamaktayız. Bölgemizde enerji, su ihtiyacı konusunda her türlü hizmet sağlanmaktadır. İlçemize önemli derecede istihdam sağlayacak yatırımcımız Atalar Makine’nin inşaat alanının hafriyatları başlamış durumda. Polatlı’mıza sadece bir fabrika gelmiyor bir sektör geliyor. Türkiye için ulaşım ile ilgili önemli bir yatırım geliyor. Bu yatırımın ilçemize gelmesiyle ilgili öncelikleIMG_9777

“Arsa bedellerimiz uygun ve her türlü imkânları yatırımcılarımıza sağlamaktayız”

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Son yıllarda gerçekleşen yeni tahsislerle OSB’miz giderek büyüyor. Yatırımlar geldikçe de istihdam artarak iş imkânları genişleyecektir. Atalar Makine ile Metroray İnşaat Elektromekanik A.Ş. Üretime geçtikleri takdirde istihdamı Polatlımızdan sağlayacaklarını ve yaklaşık 500 kişiyi istihdam edeceklerinin sözünü verdi. Bu canlılık da firmalara yön vererek bölgemizdeki yatırımların artmasını sağlayacaktır. Buradan  yatırım yapmayı planlayan firmaları davet ediyorum. Eğer yatırım yapacaklarsa OSB’mizi bulunduğu konum açısından tercih etsinler. Çünkü OSB’miz de arsa bedellerimiz uygun ve her türlü imkânları yatırımcılarımıza sağlamaktayız. Bölgemizde enerji, su ihtiyacı konusunda her türlü hizmet sağlanmaktadır. İlçemize önemli derecede istihdam sağlayacak yatırımcımız Atalar Makine’nin inşaat alanının hafriyatları başlamış durumda. Polatlı’mıza sadece bir fabrika gelmiyor bir sektör geliyor. Türkiye için ulaşım ile ilgili önemli bir yatırım geliyor. Bu yatırımın ilçemize gelmesiyle ilgili öncelikle şirket çalışanları ve ekibine teşekkür ediyorum burada oldukları için. Bu yatırımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “ifadelerine yer verdi.