ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

PTO PROJE KAPSAMINDA KÖY MUHTARLARINI MİSAFİR ETTİ

-+

Polatlı Ticaret Odası, Ankara Kalkınma Ajansı, İlçe Tarım Müdürlüğü, Ankara Pancar Kooperatifi, Başkent Üniversitesi, Kadın Eğitim ve İstihdam Derneği ortaklığıyla başlayan ‘’Pancar İle İlgili Tarımsal Ürüne Dayalı Ürün Geliştirme’’  adlı proje kapsamında önümüzdeki hafta köylerde yapılacak toplantı öncesinde 7 köy muhtarı PTO’ da misafir edildi.

Toplantıya Proje Paydaşlarının yanı sıra PTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mesut Aşgın, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Barış, Ankara Pancar Kooperatif Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu ve Müdürü Mehmet Dölek, İlçe Tarım Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Çağdaş Sagun, Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse, Yeniköseler köyü muhtarı Ali Alcin, Kıranharmanı köyü muhtarı Mehmet Yavuz, Karailyas köyü muhtarı Recep Demirel, Yassıhöyük köyü muhtarı Ünver Yavuz, Sazılar köyü muhtarı Recai Kula, Beylikköprü köyü muhtarı İdris Gümüştekin ve Başkent Üniversitesi Akademisyenleri katıldı.

Aşgın; ‘’Proje Polatlı’mıza ivme kazandıracaktır’’

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mesut Aşgın’ ın yaptığı açılış konuşmasında “ Öncelikle köylerinden bu yoğun harman zamanlarında işlerinden feragat ederek toplantımıza katılan muhtarlarımıza teşekkür eder hoşgeldiniz dilerim. Başkanımız Ulvi Sakarya’da katılmayı arzu ediyordu ancak acil bir toplantıya katılması gerektiğinden aramızda bulunamadı.’’

Aşgın; “ Hepinizin bildiği üzere bundan yaklaşık 5 ay önce sizlerle de görüşerek bu projemizi yazma ihtiyacı gördük. Projemizi Ankara Kalkınma Ajansı’ da önemsedi ve mali desteğini karşılamayı kabul etti. Projemizin genel amacının ve çıktısının pancar pekmezi üretim tesisinin kurulması olmasına rağmen içerisinde bir çok faaliyette  yer almaktadır. Proje kapsamında köylerde ve talep olursa odamızda finansal, girişimciliği geliştirme, satış teknikleri, kooperatifçilik gibi bir çok eğitimler uzmanlarımız tarafından düzenlenecektir. Bu eğitimleri köylü vatandaşlarımızın kapasite geliştirmesi açısından oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak bu projede seçilemeseler dahi ileriki dönemlerde mutlaka vizyon gelişimi açısından faydalı olacaktır. Başta da belirttiğim üzere projemizin asıl amacı tesisin kurulması olup bununla ilgili de makine ekipman ve tadilat işlemleri çalışmalarına başladık.12 aylık projemizin ortalarında inşallah üretim yapmaya ve patent işlemlerini başlatmayı düşünüyoruz. Çıktısı olan bu sosyal sorumluluk projesinde yer almak isteyen köylerimiz var ise mutlaka bizimle irtibata geçmesini ve projede yer almasını diliyorum. Şuan toplamda bizim seçtiğimiz 7 köy halkı hedef kitlemizdir. Önümüzdeki hafta köy toplantıları hocalarımız ve proje ekibimiz ile başlayacaktır. Şimdiden bize güvenen destek olan paydaşlarımıza, muhtarlarımıza ve köy halkımıza teşekkürlerimi borç bilirim. Hayırlı uğurlu olsun.’’ Dedi.

Konuşmanın ardından Başkent Üniversitesi TTO Müdürü Arzu Fırlarer projenin özetini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda projenin çıktıları, amaçları soru cevap şeklinde devam etti. Köy muhtarları da projenin ayaklarının yere bastığını ve başarılı olacağı konusunda emin olduklarını belirterek Polatlı Ticaret Odası başta olmak üzere bütün ortaklara teşekkür etti. Sunumun ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı.