ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Güncel

Polatlı Ticaret Odası

PTO’DAN İŞ GARANTİLİ SON İKİ KURS

-+

POLATLI TİCARET ODASI,  UMEM BECERi’10 PROJESİNİN BİTMESİNE ÇOK AZ KALA SON 2 KURSUNU DÜZENLİYOR.

servis görevlisi

UMEM BECERİ-10 projesi kapsamında Polatlı Ticaret Odasının ve Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği kursların sonuncusu mayıs ayının ilk haftası açılıyor. “Servis Elemanı (Garsonluk)” ve “Metal Boyama” kurslar gençleri meslek sahibi yapıyor. Yaklaşık 6 ay sürecek kursların sonunda kursiyerlere Çalışma Bakanlığı onaylı belge verilecek. İki etaplı gerçekleştirilecek kursların ilk etabında kursiyerler önce teorik eğitim alacak ve günlük 25TL kazanacak. İkinci etapta ise uygulamalı eğitim görecek kursiyerler işbaşı eğitimlerini firmalarda çalışıp tecrübe kazanarak yapacaklar. İş başı eğitimi sırasında günlük 50TL alacak kursiyerlerin sağlık sigorta primleri ve iş kazısı sigorta primleri İŞKUR tarafından karşılanacak.

Metal Boyama kursunun teorik eğitimi Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilirken kursiyerler hem meslek öğrenecekler hem de para kazanacaklar.

Servis Görevlisi kursunun ise teorik eğitimi Polatlı Beştepe Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde gerçekleştirirken kursiyerler hem bayan hem de erkek olarak belirlenecek. Meslek sahibi olacak kursiyerler para kazanarak belgelerini alacaklar.

Son kursun Polatlı’da açıldığını belirten Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, ‘’ Proje başladığından beri 12 kurs açmışız. Buda demek oluyor ki 240 gencimize eğitim vermiş ve istihdam sağlamışız. Proje 8 mayıs itibariyle bitiyor ve bizlerde proje kapsamında son iki kursumuzu ilçemizde açıyoruz. Bu proje sayesinde hem bizlere üye firmalar hem de kursiyerler yarar sağlamış oldu. Bir nebzede olsa ilçemizdeki kalifiye eleman açığını kapattığımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde UMEM Beceri-10 projesi yenilenerek tekrar başlayacak. Başladığında da yine ilçemizde gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki hafta açılacak olan Servis Elemanı ve Metal Boyama kurslarına başvurularını bekliyoruz. ’’ dedi.

Kurs başvuruları Polatlı Ticaret Odası Proje Birimine bizzat yapılacak olup, 5 Mayıs 2016’da sona eriyor.