-3°C
ANKARA HAVA DURUMU-3°C Kar Yağışlı
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Basın Açıklamaları

Polatlı Ticaret Odası

SAKARYA; EKONOMİK İSTİKRAR KALKANI TİCARİ HAYATIMIZI SEKTEYE UĞRATMAYACAKTIR

-+

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya 100 Milyar TL’lik ekonomik paketin yerinde bir adım olduğunu beyan ederek ülkemizin ekonomik olarak yaşaması muhtemel sorunun önüne geçilmesini son derece önemli bulduklarını ifade etti.

Başkan Sakarya geçtiğimiz günlerde yaptığı yazılı basın açıklamasında corona virüsü salgınına karşı alınan tedbirlerden sonra ticari faaliyeti geçici olarak durdurulan iş yerlerinin ekonomik olarak kalkındıracak ve destek olacak adımların atılması gerektiğini ifade etmişti.

90149008_3630321623676443_6586216092241231872_o

AÇIKLANAN PAKET YERİNDE VE ÖNEMLİ BİR ADIM OLMUŞTUR

Başkan Sakarya’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “Ekonomik İstikrar Kalkanı” Paketini yazılı bir açıklama yaparak değerlendirdi. Salgına önlem olarak hizmet sektörünü kapsayan iş alanlarında işletmelerin kapandığını hatırlatan Sakarya;  işletmelerin finansman ihtiyacını karşılayacak, kredilerini erteleyecek, yeni finansmana ulaşmasını kolaylaştıracak ve istihdamın devamını sağlayacak düzenlemelerle ihracatçının desteklenmesi ve bazı sektörlerde KDV ve SGK primlerinin ertelenmesinin yerinde alınmış tedbirler ve destekler olduğunu ifade etti.

BU PAKET SAYESİNDE EKONOMİK HAYATIMIZ SEKTEYE UĞRAMAYACAK

Sakarya; “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı tedbir paketi üretim, ticaret ve istihdamın sekteye uğramadan devamını sağlayacaktır. Birlik ve beraberlik içinde bu süreci de atlatacağımızdan kuşkumuz yok. İlgili kurum ve kuruluşlara ilettiğimiz üye taleplerimizin karşılık bulması önemliydi. Paketin uygulanma sürecinde sorumlu kurum ve kuruluşlarca hızlı ve esnek davranılması, uygulama talimatlarının net ve anlaşılır hazırlanarak yoruma açık bırakılmaması bu sürecin başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır” diye konuştu.