ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Güncel

Polatlı Ticaret Odası

SAKARYA ’’ GÜNEYDOĞU BÖLGESİ ÜLKEMİZİN CAN DAMARIDIR’’

-+

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Nizip Ticaret Odası’nı Ziyaret etti.

nizip ziyaret5

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ve Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu tarafından karşılanan heyet Nizip Ticaret Odası’nda temaslarda bulundu.

Nizip ve Polatlı’nın çok benzer yönü olduğunu vurgulayan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü. “Polatlı Ticaret Odası’nın Güneydoğu Anadolu’da yürüttüğü proje kapsamında bölgemize gelerek bugün odamızı ziyaret etmektedir. Öncelikle Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ve heyetine yapmış olduğu nazik ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Nizip ve Polatlı’nın nüfus, sanayi ve tarım bakımından çok benzer yönleri bulunmaktadır. Bu benzerliklerden yola çıkarak yönetim kurulu başkanımız ve üyeleriyle şehirlerimizin ve ülkemizin ekonomisini geliştirmek adına ilişkilerimizi daha da ileri taşımak istiyoruz. Bu amaçla sayın başkanımıza kendileri de uygun görmeleri halinde bu iki odanın kardeş oda olmasını teklif ediyorum. Kardeş oda protokolünün karara bağlanıp imzalanması iki odanın ilişkilerinin daha da güçlendireceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ise, Ankara Kalkınma Ajansı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından ortak yürüttüğümüz bir proje kapsamında Güneydoğu Anadolu bölgesinde ziyaretler gerçekleştirmekteyiz. Nizip gördüğümüz kadarıyla üye sayısı,personel sayısı ve projeleri ile en yakın oda gibi görünmektedir.Nüfusuyla ilçe ekonomisiyle her yönden bize çok yakın. Yönetim kurulu başkanı Mehmet Özyurt ile hem TOBB Ticaret Odaları Konseyi hem de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ndeki çalışmalarda beraberiz. Bu çalışmalar haricinde ilişkilerimizi daha da geliştirmek istiyoruz. Başkanımıza odamıza yapmış olduğu kardeş oda teklifi için çok teşekkür ediyorum. Çok memnun olduk, en kısa zamanda kardeş oda protokolünü imzalayarak bu vesile ile kardeşliğimizi de kâğıt üzerine dökeriz. İlçelerimiz sanayisi, ticareti ve kültürleri ile birbirine ne verebilir bunları inceleyerek şehirlerimizin ve ülkemizin kalkınmasına inşallah katkı sağlarız. Burada yaptığımız ikili görüşmeler neticesinde güneydoğu Anadolu bölgemizin ülkemizin can damarı olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Bizleri çok güzel karşıladınız misafirperverliğiniz için yönetim kurulunuza ve çalışanlarınıza teşekkür ederim dedi.

Konuşmaların ardından ziyaret karşılıklı görüş alışverişleri ile devam etti. Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Özyurt, Nizip Ticaret Odası’nın işleyişi, çalışmaları ve üyeleri hakkında Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya’ya ve beraberindeki heyete bilgiler verdi.

 

Ziyaretin sonunda Nizip Ticaret Odası Başkanları, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya’ya hediye takdim etti ve Başkan Ulvi Sakarya’da NTO Başkanlarına Polatlı’yı simgeleyen “Dur Yolcu” heykeli hediye edildi.

POLATLI TİCARET ODASI NİZİP TEMASLARINI SÜRDÜRDÜ

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclisi Üyeleri Nizip Ticaret Borsasını da ziyaret etti. Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ve beraberindeki heyeti Borsa Yönetim Kurulu ve Meclisi üyeleri karşıladı.

nizip ziyaret4

Tanışma faslıyla başlayan ziyaret karşılıklı görüş alışverişleri ile devam etti. Başkan İbrahim Sarı Nizip Ticaret Borsasının yapısı, çalışmaları ve faaliyet alanları hakkında Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya’ya ve beraberindeki heyete bilgiler verdi. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan İbrahim Sarı “Bizleri ziyaret ederek onurlandıran Polatlı Ticaret Odamıza teşekkür ediyorum. Karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunarak birbirimizin çalışmaları hakkında bilgi sahibi olduk” diyerek ziyaretin olumluluğuna vurgu yaptı.

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya’da yaptığı kısa açıklamada “Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki Oda ve Borsalarımızı ziyaret ediyoruz ve fikir alışverişlerinde bulunarak istişareler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda ziyaret ettiğimiz Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclisine gösterdikleri misafirperverlik ve yakınlıktan dolayı teşekkür ediyorum. En kısa zamanda bizlerde Nizip Ticaret Borsasını Polatlı’da ağırlamak istiyoruz” dedi.

Ziyaret karşılıklı hediyelerin takdimi ve günün anısına çekilen fotoğraf ve hediye faslı ile son buldu.

nizip ziyaret3 nizip ziyaret2 nizip ziyaret