ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Bizden Haberler

Polatlı Ticaret Odası

Sakarya, ” Yeni Dönemde Dış Pazara Açılacağız! ”

-+

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya yaklaşan oda seçimi öncesinde basın bildirisi yayınladı. Seçimlerine 26 gün kaldığını söyleyen Başkan Sakarya bütün oda üyelerine şimdiden hayırlı olmasını diledi.

IMG_0187

Sakarya, ’’ Bilindiği üzere 2013 Haziran ayında bize üyelerimiz tarafından tevdi edilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. Yönetim Kurulu Üyelerim ve personelim ile çıtayı bir hayli yükseğe koyduk. Polatlı Ticaret Odasını hak ettiği yere taşımaya çalıştık ve bunu da büyük ölçüde başardığımızı düşünüyorum.
Geçtiğimiz günlerde tüm ekibimizle gerçekleştirdiğimiz basın toplantısında yeni dönemdeki vaatlerimizi dile getirmiştik. Öncelikle odamıza yeni bir hizmet binasının artık şart olduğu kanaatindeyim. 2000’e yakın üyenin yer aldığı odamızda, üyelerimizin en iyi hizmete layık olduğunu düşünüyoruz. Bununla ilgili bütün çalışmaları ve hazırlıkları tamamladık, göreve tekrar layık görüldüğümüz taktirde inşallah yeni hizmet binamız için düğmeye basacağız. Bunun yanı sıra odamıza ek kaynaklar yaratmanın oda üyelerinin üzerindeki yükü alacağı kanaatindeyiz. Bu sayede önümüzdeki dönemde belge ücretleri ve aidatların da aşağı doğru düzenleme yapmayı planlıyoruz.

4 yıllık süre boyunca üyelerimizi dış pazara açma konusunda birçok somut hamleler gerçekleştirdik. Gerek yurtdışı iş gezileri gerekse yabancı iş adamları ile yüz yüze görüşme fırsatları yaratarak ihracatın önemini üyelere aşılamayı başardık. Şimdi sırada direk ihracat yapmayı öğretecek ve ekibimiz tarafından takip edilecek sistemi oluşturmaya geldi. Ankara Ticaret Odası ile yapılan görüşmemiz sonucunda anlaşmalarımızı da yaptık. 2018 yılının ilk çeyreğinden itibaren ihracata büyük oranda katkı sağlayacak %75 Ekonomi Bakanlığı destekli olacak olan en az 2 URGE (Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme) projesini başlatıyoruz.

Ülke genelinde yaşanan vasıflı ara eleman bulma hususunda Umem Beceri-10 projesi olmak üzere İŞKUR müdürlüğümüzle birlikte bir çok projeyi hayata geçirdik. Bunun neticesinde 220 kişiyi üyelerimizde istihdam ettik. Bu rakamları yine İŞKUR projeleriyle daha yukarı çekmeyi hedefliyoruz.

Bilindiği üzere bir çok kurum ve kuruluş ile indirim protokolleri imzaladık. Bunlar arasında akaryakıt, hizmet, eğitim, sağlık, konaklama, lojistik sektörleri gibi bir çok sektör bulunmaktadır. Bu konuda üyelerimizden olumlu geri bildirimler aldık. Faydalı gördüğümüz diğer sektörlerle de anlaşma yapmak için proje ekibimiz çalışma yürütmektedir.

Polatlı Kaymakamlığı, Polatlı Belediyesi, İl Tarım Müdürlüğü, Ticaret Borsası, Ziraat Odası, Ziraat Aletleri Odası ve ilçemizde yer alan diğer kuruluşlarında desteğiyle odamız öncülüğünde 2.POLAGRİ Gıda ,Tarım ve Hayvancılık Fuarını tamamladık. Fuarlar ilçeye ve bölgeye maddi manevi büyük oranda katma değer sağlamaktadır. Bizlerde bunun farkındalığını bilerek inşallah 2018’de Yapı ve Mobilya Fuarını da başlatacağız. Tarım Fuarımızla birlikte Yapı ve Mobilya Fuarını da TOBB Fuar rehberi takvimine aldırdık. Bu fuarında ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Son olarak 14 Ekim’de yapılacak olan odamız seçimlerinde adaylığını açıklayan veya açıklayacak olan tüm meslek grubu adaylarına başarılar dilerim. ’’ dedi.