ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Bizden Haberler

Polatlı Ticaret Odası

SAKARYA’DAN HARUN KARACAN’A ZİYARET

-+

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan’a  hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Daha önceki dönemlerde Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Harun Karacan’la, Başkan Sakarya TOBB’da birlikte görev yapmışlardı.

ak parti

Polatlı  hakkında istişarelerin yapıldığı ziyarette Anadolu Bacıları Kadın Kooperatifi’nin ürettiği Polatlı’nın yeni marka değeri ”PAN-PEK” Pancar pekmezi hediye edilip ürün hakkında bilgi verildi.

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, “Ankara Kalkınma Ajansı ile yürüttüğümüz Pancar ile ilgili Tarımsal Üretime Dayalı Ürün Geliştirme Projesi ile Polatlı’da marka değeri olan bir ürün elde edildi. Pancar Pekmezi ürününü yapan ve marklarını oluşturan kadınlara kooperatif kuruldu. Kurulan bu kooperatifin ismi ise Selçuklu döneminde ilk kadın teşkilatlanmasının adı olan Bacıya-ı Rum’dan esinlenerek Anadolu Bacıları olmuştur. Amacımız; Polatlı’nın marka değeri PANPEK’i duyurarak, Polatlı’nın adını daha geniş çevrelere duyurmak, yöresel marka ürünleriyle turizm potansiyeli olan bir ilçe farkındalığı oluşturarak, kalkınmaya destek vermektir. ” dedi.

Ticaret Odalarının çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatan , AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan “Sivil toplum kuruluşları ve derneklerin sorunlarını hızlı bir şekilde sonuçlandıran bir sistem getirme düşüncesindeyiz. Her zaman şu tezi savunmuşumdur, yüz birliği, fikir birliği ve iş birliği. Birbirini görmeyen hiç karşılaşmayan insanlar fikir birliği yapamaz. Önce sivil toplum kuruluşları ile tanışacağız ve sonra fikir birliği yaparak sorunları hızlı bir şekilde çözeceğiz. Bizim görevimiz asıl amacımız budur. ” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevi getirilen Harun Karacan aynı zamanda 01 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimde 26. Dönem AK Parti Eskişehir Milletvekili seçilmiş, Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı olarak Görev Almıştır. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkan Vekili görevini yürütmektedir. AK Parti 3. Olağanüstü Genel Kurulu’nda MKYK Üyeliğine seçilmiştir.