ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Basın Açıklamaları

Polatlı Ticaret Odası

SİZ TALEP EDİN TİCARET ODASINDA KURS AÇILSIN 

-+

MEGİP

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve TOBB arasında imzalanan MEGİP (Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme ve İşbirliği Protokolü) kapsamında Polatlı Ticaret Odası işsiz gençleri iş sahibi yapmak ve eğitim almalarına olanak sağlamak amacıyla ,Proje başlangıcından günümüze kadar pek çok alanda birçok kez açtığı kursları üyelerinin talepleri ile açmaya devam ediyor. MEGİP Programı ile iş sahibi olmak isteyenler mesleki eğitimler sonunda işbaşı yapabilecekler.
Gençlerin  hem işe kavuşmasına hem de sertifika sahibi kalifiyeli eleman olmalarına destek olmak amacıyla; para kazanıp eğitim alabilecekleri kursları aralıksız bir şekilde açmaya devam eden  Polatlı Ticaret Odası üyelerinin talepleri doğrultusunda da açacağı kursların branşını belirliyor. Farklı sektör ve alanlarda kalifiye eleman eksiğinin giderilmesine hem de istihdama katkı sağlamak amacıyla uygulanan MEGİP kapsamında üyelerin taleplerini önemseyen Polatlı Ticaret Odası açacağı kurslar konusunda üyeleri ile koordineli bir şekilde çalışıyor. MEGİP kapsamında kurs açılmasını isteyen üyelerine çağrıda bulunan Ticaret Odası “Siz talep edin biz kurs açalım” dedi.

HEM EĞİTİM ALIP HEM PARA KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?
MEGİP programı kapsamında kursiyerler hem eğitim alıp hem de para kazanabilecek. Eğitimler teorik ve uygulamalı olarak iki aşama şeklinde verilecektir. Kursiyerler aldıkları eğitim sonunda  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve TOBB onaylı sertifika sahibi oluyor. Megip kapsamında başlatılan eğitime  katılan kursiyerler proje sürecinde günlük 89,40 TL harçlık alıyor.(Aylık 2324 TL) 2019 yılında Satın alma görevlisi, CNC Torna elemanı,Metal Doğrama eğitimleri açan PTO önümüzdeki günlerde açılacak olan kurslar için üyelerinden talepleri almaya başladı.

PROJEDE AMAÇ İŞSİZ GENÇLERE İŞ İMKANI SAĞLAMAK

Teorik ve pratik eğitimlerde kursiyerlerin sağlık sigortaları ve aylık ücretleri İŞKUR tarafından karşılanıyor. Projede amaç; meslek sahibi olmayan gençlerimizi iş sahibi yapmak, kalifiyeli ve aranan eleman olmalarına katkı sağlamak ve iş bulmalarına yardım etmek. MEGİP detayları hakkında bilgi sahibi olmak ve açılmasını istediğiniz kursların taleplerini  iletmek için 0312 623 10 84-127 nolu telefon ile iletişime geçebilir , berna@pto.org.tr adresine mail atabilirsiniz.