ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Haber

Polatlı Ticaret Odası

TİCARET ODASI “TOBB KÜÇÜK PARMAKLAR” TABLETLERİNİ ÖĞRENCİLERE ULAŞTIRDI

-+

140157092_4959444607430798_3267302958599484094_o

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan “Küçük Parmaklar” tablet dağıtım kampanyası kapsamında,  Polatlı Ticaret Odası (PTO) Polatlı Kaymakamı Murat  Bulacak nezaretinde    Milli Eğitim Müdürlüğüne 55 adet klavyeli tablet bağışında bulundu.

TOBB öncülüğünde, Türkiye genelinde pandemi sürecinde uzaktan eğitim gören ve maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için “Tabletsiz Öğrenci Kalmasın” hedefiyle yola çıkılarak, başlatılan kampanyaya Polatlı Ticaret Odası da  katkı sağladı.  Kaymakam  Murat Bulacak , İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uymaz’ın katılımı ile gerçekleştirilen  tablet teslim töreninde  öğrencilerde bizzat yer aldı. Temin edilen 55  adet klavyeli tablet ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uymaz’a teslim edildi.

EĞİTİME VERİLEN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Ulvi SAKARYA, konuşmasında, bir ülkenin gelişmişlik seviyesinden söz ederken en önemli kriterlerden birinin eğitim olduğunu belirterek, bu kapsamda TOBB ve PTO tarafından  yapılan bu bağışı çok önemsediğini dile getirdi. Bir ülkenin geleceğine yapılacak en önemli yatırımın gençlerin eğitimine sağlanacak destek olduğunu belirten Sakarya , bu kapsamda, TOBB ve Oda/Borsaların katkısı ile 55 adet klavyeli tableti geleceğin teminatı gençlere ulaştıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Sakarya, “Son bir yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan, ekonomiyi, ticareti, sosyal yaşamımızı ve alışkanlıklarımızı değiştiren Covid-19 pandemisinin yaralarını ulusça birlikte sarmak için seferber olduk. Bu kapsamda mensubu olduğumuz TOBB da hükümetimizin bu yöndeki çalışmalarının destekçisi olmaya devam ediyor” dedi.

UZAKTAN EĞİTİME ULAŞAMAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN YAPILAN YARDIM ÇOK DEĞERLİ

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak  ise salgın sürecinde tablet ya da bilgisayarları olmadığı için uzaktan eğitime katılma imkanı bulamayan öğrencilere yapılan bu desteği çok değerli bulduğunu belirterek, destek veren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Polatlı Ticaret Odasının yönetimine ve üyelerine duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerini dile getirdi.