ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Haber

Polatlı Ticaret Odası

TİCARET ODASI’NDA E- BELGE DÖNÜŞÜM ANLATILACAK

-+

E DÖNÜŞÜM son hali

Polatlı Ticaret Odası ve Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Polatlı Temsilciliğinin ortaklığı ile 20 Aralık Cuma günü saat 15:00’da  Polatlı Ticaret Odası eğitim salonunda “e-  Belge Dönüşüm Bilgilendirme Toplantısı” yapılacak.
Polatlı Ticaret Odası her konuda olduğu gibi üyelerini gelişen ve değişen sistemler ile alakalı da bilgi sahibi yapmak ve üyelerinin olası değişiklikler sonrası mağduriyet yaşamaları için bilgilendirme  toplantıları organize etmeye devam ediyor.  ASMMMO Polatlı İlçe Temsilcisi A. Semih Aydın tarafından Polatlı Ticaret Odası eğitim salonunda yapılacak bilgilendirme toplantısında 2019 yılı Vergi Usul Kanunu 509 Nolu tebliğe göre E-fatura, E-arşiv, E-defter ve E-irsaliye geçiş tarihleri hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılacak .E- faturaya geçen ilgili firmaların son başvuru tarihi 31 Aralık 2019.Bu tarihe kadar e-dönüşüme geçmeyen firmalar Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından cezai yaptırıma maruz kalacak.
E-DÖNÜŞÜMÜN İÇERİĞİ ELE ALINACAK
E- dönüşüm ile ilgili bilgi almak isteyen tüm üyeleri 20 Aralıkta yapılacak bilgilendirme toplantısına davet eden Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ” Dünyanın gitgide daha dijital bir hal almasıyla birlikte teknoloji hayatımızın her evresinde yerini almaya başladı. Bu aynı zamanda hayatımıza çeşitli kolaylıklar da getirdi. Özellikle KOBİ’lerin dijitalleşme sürecinde belli başlı servisler getirdikleri rahatlıkla bu aşamada büyük rol oynuyor. Biz de e-dönüşüm başlığı altında hayatımıza giren elektronik sistemlerin içeriği ve üyelerimizin bu aşamada yapması gerekenler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenliyoruz.Kriterleri sağlayan üyelerimizi mağdur duruma düşmemeleri için mutlaka e-dönüşüme geçmeye davet ediyorum.Toplantı bu açıdan azami derecede önem arz etmektedir. ” dedi.