ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Haber

Polatlı Ticaret Odası

 TİCARET ODASI’NDAN İŞSİZ GENÇLERE BÜYÜK FIRSAT

-+

İŞKUR ve TOBB arasında imzalanan MEGİP Kapsamında Polatlı Ticaret Odası işsiz gençleri iş sahibi yapmak ve eğitim almalarına olanak sağlamak amacıyla yeni  kurslar açmaya devam ediyor.
MEGİP DUYURU

Gençlerin  hem işe kavuşmasına hem de sertifika sahibi kalifiyeli eleman olmalarına destek olmak amacıyla; hem para kazanıp hem de eğitim alabilecekleri kurslara yeni bir iş kolu daha ekledi.  Polatlı Ticaret Odası; CNC Tornacı, satın alma görevlisi gibi iş kollarında daha önceki dönemlerde açtığı kursların benzerini bu kez Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile “Metal Doğramacı” mesleğinde açıyor.

1 YIL BOYUNCA HEM EĞİTİM ALIP HEM PARA KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?
Yaklaşık 1 yıllık kurs kapsamında  kursiyerler hem eğitim alıp hem de para kazanabilecek. Eğitimler 3 ay teorik, 3 ay uygulamalı 6 ayda işbaşı eğitim olarak toplamda 12 ay devam edecek.  Kursiyerler 6 ay sonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, onaylı Metal Doğramacı mesleğinde sertifika sahibi olacak.

PROJEDE AMAÇ İŞSİZ GENÇLERİ İŞ SAHİBİ YAPMAK

Bu sayede yaklaşık 1 yıl sürecek  teorik ve pratik eğitimlerde kursiyerlerin sigortaları ve ücretleri İŞKUR tarafından karşılanacak. Projede amaç; meslek sahibi olmayan gençlerimizi iş sahibi yapmak, kalifiyeli aranan eleman olmalarına katkı sağlamak ve iş bulmalarına yardım etmek. Metal doğramacı meslek kursu ön kayıtları Polatlı Ticaret Odası tarafından alınmaktadır.Katılımcı olmak isteyen kursiyer adayları Proje hakkında bilgi almak için 0312 623 10 84-127 No’lu telefondan detaylı bilgi alabilirler