ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Duyurular

Polatlı Ticaret Odası

TOBB TÜRKİYE 100 HK.

-+

EwhvJrxXIAEfrAh

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza ulaşan yazıda, TOBB öncülüğünde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) işbirliğinde, 2011 yılından bu yana Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerini belirlemek üzere, “TOBB Türkiye 100” programı düzenlendiği bildirilmektedir.

 

2021 yılı TOBB Türkiye 100, TOBB ve Vodafone işbirliğinde, TEPAV ve TOBB ETÜ’nün katkıları ile düzenleneceği ifade edilmektedir.

 

Türkiye 100 ile Türkiye’nin hızlı büyüyen şirketlerinin başarılarına küresel ölçekte dikkat çekerek küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek başarı hikayelerinin ulusal ve uluslararası yazılı ve görsel basında yer almasını sağlayarak doğru iş ortaklarına, yeni müşterilere ve yatırımcılara erişimlerini kolaylaştırmak hedeflenmektedir.

 

Türkiye 100 programında dereceye giren şirketler tamamen objektif kriterlere dayanılarak tespit edilmektedir. Satış gelirleri artış hızının temel performans kriteri olduğu değerlendirmelerde, en yüksek satış gelirleri artış hızını yakalayan şirket birinciliği almaktadır.

 

Yazıda, 2020 yılında TOBB Türkiye 100 ödül töreninin TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN’ın katılımlarıyla, pandemi koşulları sebebi ile online olarak düzenlendiği ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketinin ödüllerini aldığı aktarılmıştır.

 

2021 yılında Vodafone’un katkıları ile düzenlenecek “TOBB Türkiye 100” programında şirketlerin 2017-2019 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin artış hızı dikkate alınacaktır. Başvuru kriterlerini sağlayan şirketler büyüme hızlarına göre sıralanacak, en hızlı büyüyen şirket birinciliğini alacağı iletilmektedir.

 

Türk özel sektörünün dünyayla olan bağlantılarının kuvvetlendirilmesine imkan sağlayacak olan TOBB Türkiye 100’e başvuru şartları ekte yer almakta olup, başvuruların en geç 31 Mart 2021 tarihine kadar https://turkiye100.tobb.org.tr üzerinden yapılması gerektiği ifade edilmiştir.

Bilgilerinize önemle sunulur.

Saygılarımızla.