ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

TOPRAĞA EMEK VEREN POLATLI’DA YAŞAYAN TÜM KADINLARA DAVET

-+

2015 Yılı 2. Dönem Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı destekli, Polatlı Ticaret Odası öncülünde gerçekleştirilecek “Pancar İle İlgili Tarımsal Üretime Dayalı Ürün Geliştirme ” isimli projenin faaliyetlerine başlanmıştır. Polatlı İlçesinin tarımına, istihdamına, tanıtımına katkı sağlayacak bir projeye imza atan Polatlı Ticaret Odası 12 ay boyunca projeyi sürdürecektir. Projenin ortakları ise; İlçe Tarım Hayvancılık ve Gıda Müdürlüğü, Başkent Üniversitesi ile Kadın Eğitim ve İstihdam derneğidir.

“Pancar İle İlgili Tarımsal Üretime Dayalı Ürün Geliştirme” isimli projenin ilk faaliyeti geçtiğimiz günlerde proje kapsamında seçilen köylerin muhtarları ile yapılmıştır. Toplantıya Proje ortakları ve proje iştirakçilerinden S.S. Pancar Ekiciler kooperatifi Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu ve Müdürü Mehmet Dölek katılmıştır. Proje ekibi tarafından muhtarlara proje anlatılmış ve muhtarlarla bilgi alışverişi sağlanmıştır. Daha sonraki günlerde ise köylere gidip ziyaretler gerçekleştiren proje ekibi, köyde yaşayan kadınlara projeyi anlatmışlardır.

Polatlı köylerinde tarıma dayalı ürünlerle ilgilenen kadınlara uzman eğitimciler tarafından güçlenme, girişimcilik, kooperatifçilik ve lider yöneticilik eğilimleri verilecektir. Bu eğitimler sonucunda da katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Proje ile ilgili 5 Ağustos 2016 Cuma günü saat 10.30’da Polatlı Ticaret Odası’nda bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Toplantıya katılacak kadınlara proje ayrıntılı bir şekilde anlatılacak ve projeye dahil olmak isteyen kadınların sayısı belirlenecektir. Toplantıya toprağa emek veren tüm Polatlılı kadınlar davetlidir.