ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Duyurular

Polatlı Ticaret Odası

Tunus’a Ekonomik Destek ve Yatırım Konferansı

-+

TOBB tarafından odamıza gönderilen 01.11.2019 tarihli ve 20592 sayılı yazıya istinaden;

İlgide kayıtlı yazıda 29-30 Kasım 2016 tarihlerinde Tunus’ta, Tunus’a Ekonomik Destek ve Yatırım Konferansı’ nın düzenleneceği ve konferansta katılımcı ülkelerin devlet ve hükümet yetkililerini uluslararası örgütlerini, özel sektör temsilcilerini ve iş adamlarını bir araya getirecek çeşitli oturumların gerçekleşeceği belirtilmektedir.

Söz konusu etkinlikle, Tunus devriminden sonra ülkenin öz kaynakları ile gerçekleştirilemeyen kalkınma projeleri için uluslararası toplumun desteğinin sağlanması hedeflenmektedir. Konferansta ayrıca 2016-2020 Ulusal Kalkınma plan çerçevesinde Tunus’ta gerçekleştirilecek olan önemli projelerin açıklanması, bu projeler için katılımcı ülkelerden siyasi ve ekonomik destek sağlanması ve uluslararası özel sektör temsilcilerinin kalkınma planı çerçevesindeki yatırım imkanlarını tanımaları amaçlanmaktadır. Bahsi geçen projeler temel olarak tarım,uzay ve havacılık, lojistik turizm, yeşil ekonomi, yenilenebilir enerji, otomotiv, tekstil ve inşaat sektörlerindedir.

Konferans ve projeleri ile ilgili detaylı bilgiye www.tunisia2020.com internet adresinden ulaşılabilmektedir. Etkinliğe katılmak isteyen firma temsilcileri kayıtlarını aynı site üzerinden gerçekleştirebilmektedir.