ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

HABERLER

Polatlı Ticaret Odası

TURİZİM SEKTÖRÜ DESTEK PAKETİ

-+

indir

TOBB ‘un 19.10.2020 tarihli yazısı ile Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre salgının etkilerini azaltmak, üretim ve istihdam kapasiteleri ile piyasa değerlerinin korunmasını desteklemek amacı ile, turizm sektöründeki işletmeler yanında bu işletmelerin tedarikçilerinin maaş ve kira ödemeleri ile sözleşme veya faturaya bağlı sabit giderlerinin, nakit ihtiyaçlarının ve kurumsal kredi kartı harcamalarının karşılanması için Turizm Destek Paketi Uygulamasına başlanacağı bildirilmiştir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ve Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bankalar tarafından 10 milyar TL. kredi sağlanacaktır. Krediler 1 Kasım 2021 tarihini aşmamak kaydıyla azami 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere 48 ay vadeli olacaktır. Faiz oranı, sabit faizli krediler için azami %14,5, değişken faizli krediler için TLREF +250 baz puan olarak belirlenmiştir.

Uygulama esaslarına ilişkin detaylar Kredi garanti Fonunun internet adresinde yer almaktadır.

Yararlanıcı başına kefalet üst limiti 32 milyon TL. ve kredi üst limiti 40 milyon TL. olacaktır. Kredi ve kefalet limitleri ciro aralıklarına göre belirlenecektir.

Turizm Destek Paketini kullanabileceğiniz Bankalar ile kredi ve kefalet limitleri ciro aralıklarına ulaşmak için aşağıdaki bölümü tıklayınız.

Üyelerimize saygı ile duyurulur.
Duyuruya ait detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayınız.