ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Duyurular

Polatlı Ticaret Odası

YURT DIŞI İŞ GEZİSİ DESTEK PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI REVİZYONU HK

-+

TOBB

KOSGEB’le geçtiğimiz sene gerçekleştirdiğimiz işbirliği sonucunda oda ve borsalarımızın KOBİ’ lerin katılımı ile düzenledikleri KOSGEB destekli yurt dışı iş gezisi başvuruları Birliğimize yapılmakta, ardından KOSGEB tarafından onaylanmaktadır. Başvuru noktasının Birliğimize alınması, oda ve borsalarımız tarafından düzenlenen yurt dışı fuar sayısını da artırdı. Bu süreçte uygulamanın yaygınlaştırılması ve iyileştirilmesi konusunda sizlerle birçok toplantı gerçekleştirdik, önerilerinizi dinledik, notlarımızı aldık. Bu toplantılarda gündeme gelen konuları da bulunduğumuz her platformda dile getirdik, ilgililere ilettik. Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde KOSGEB tarafından İşletme Geliştirme Destek Programı Uygulama Esasları’nın Yurt Dışı İş Gezisi Desteği başlığında 02.01.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere iyileştirilmeler yapıldı.

Destek Limitlerinde Artış: Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avustralya kıtası ile Asya Pasifik Ülkeleri için destek 5.000 TL’den 10.000 TL’ye, Çin Halk Cumhuriyeti dahil diğer ülkeler için 3.000 TL’ den 5.000 TL’ye çıkarılmıştır.

– Kolay Başvuru: Başvuru esnasında talep edilen, iş yükünü artıran ve bürokrasi oluşturan belgeler azaltılarak başvurular kolaylaştırılmıştır.

– Fuar Kapsamının Genişletilmesi: Destek kapsamına Milli Katılım Organizasyonu Düzenlenecek Fuarların yanı sıra Prestijli Fuarlar Listesi de dahil edilmiştir.