ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

Ankara Valisi PanPek’i beğendi

-+

Geçtiğimiz aylarda Ankara Valiliğine atanan Ercan Topaca’ya Polatlı Ticaret Odası heyeti hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Gerçekleştirilen ziyarete Polatlı Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Ünal, Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, Yönetim Kurulu Üyeleri, Zümrüt Fuarcılık Genel Müdürü Mehmet Ünal katıldı.

2. Polagri’17 Polatlı Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Organize Sanayi Bölgeleri ve Polatlı’nın yerel marka yolunda ilerlediği Pancar Pekmezi (Pan-Pek) konularının ele alındığı görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.Hazırlık çalışmaları kapsamında oluşturulan heyet Vali Ercan Topaca’yı makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, Polatlı’da yüksek katılımla geçen sene başarıyla gerçekleştirilen tarım fuarının ikincisinin hazırlıklarına tam gaz devam edildiğini belirterek, “Sayın Valimizi fuar çalışmaları hakkında bilgilendirmek, görüşlerini ve uygun olursa katılımlarını almak için Meclis Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte ziyarette bulunduk. Geçen sene düzenlediğimiz fuar katılımcılar açısından faydalı, ilçemiz tarımı açısından verimli olmuştur. İlçemizde 27-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 2. Polagri’17 Polatlı Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na vermiş oldukları desteklerinden dolayı Sayın Valimize teşekkür eder yeni görevinde başarılar dilerim” ifadelerinde bulundu.

Ayrıca Polatlı Ticaret Odası’nın yürütmekte olduğu “Pancar İle İlgili Tarımsal Üretime Dayalı Ürün Geliştirme” projesi kapsamında kurulan atölyede üretilen PanPek pancar pekmezi hakkında bilgi veren Sakarya, “Projenin en başından beri büyük emek harcanarak yürütülen proje ilçemiz için çok önemli bir noktaya gelmiş bulunmaktadır. Kurulan atölyede 13 kadınımız çalışmalarına hız kesmeden gecesini gündüzüne katarak devam etmektedir. Kurulacak olan ‘Anadolu Bacılar Kadın Kooperatifi’ Polatlı’nın ilk kadın kooperatifi olacak ve yöremize önemli derecede katkı sağlayacağını düşünmekteyiz. Pancar Pekmezi üretimi odaklı çalışacak kooperatifte kadınlara istihdam sağlanacak ve Polatlı Pancarı markalaşacaktır.” dedi.

“Organize Sanayi Bölgeleri güçlenmelidir”

Organize Sanayi Bölgelerihakkında da bilgi veren heyet, “Şu anda Ankara’da en büyük hacme sahip olan Organize Sanayi Bölgesi, Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesidir. Bunun yanında içerisnde önemli sayılabilecek firmaların faal olarak üretim yaptığı gözbebeğimiz Polatlı OSB yer almaktadır. Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgemizin sizlerin de destekleriyle altyapı işleri son aşamaya kadar gelmiştir. Asfalt olmasa da stabilize kaplama şeklinde yolunu yaptık. Şu anda iki tane fabrikamız faaliyet gösteriyor. Bu yıl 3-5 arası fabrikada inşaata başlayacak ve üretime geçecektir. Desteklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Vali Ercan Topaca ise ,Polatlı Ticaret Odası heyetine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek iade-i  ziyarette bulunacağını ve çalışmalarında başarılar dilediğini dile getirdi.

2 3 DSC_9318 DSC_9340 DSC_9353 1