ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

HABERLER

Polatlı Ticaret Odası

AYTO’YU ÇAĞ ATLATIYOR PROJESİNDE YALNIZ BIRAKMADIK

-+

19814-30

Aydın Ticaret Odasının dün “AYTO ÇAĞ ATLATIYOR” sloganı ile gerçekleştirdiği AYTOBİL PROJESİ lansmanı  Adnan Menderes Üniversitesi Kongre Merkezindeki  1000 kişilik en büyük salon olan Meandros Salonu’na sığmadı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile yapılan lansman programında  2. Salonu da misafirlerine açan AYTO yetkilileri canlı yayın ile aktarım sağladı.Programa TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu dışında Aydın milletvekilleri,Atlas Jet Yönetim Kurulu Başkanı,Aydın Valisi ve bir çok kişinin  katılımıyla gerçekleşti.

Polatlı Ticaret Odası’ndan ise Yönetim Kurulu Başkanımız Ulvi Sakarya’nın GTİ yönetim kurulu ile birlikte yurt dışında olmasından dolayı Yönetim Kurulu Başkan yardımcımız Mesut Aşgın ve Yönetim Kurulu Üyemiz Selçuk Çevikoğlu temsil etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada Türkiye’de iş ortamının İnternet ile hızlanacağını ifade etti. Orta gelir tuzağından kurtulmanın yolunu İnternet’i etkili kullanmak olarak gösteren Hisarcıklıoğlu, “Bizde de artık, bürokrasiyle-evrakla-masrafla uğraşmadan ofisinizden şirketinizle ilgili işleri halledebileceksiniz. Ofisten çıkmadan, bilgisayar ile aynı gün içinde şirket kurabileceksiniz. Odalarımızda artık buna göre hazırlanmalı-yapılanmalı. Aydın Ticaret Odası bu konuda iyi bir adım attı, tebrik ediyorum” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, dünyada rekabetin artık ülkeler arasında değil şehirler bazında gerçekleştiğine işaret ederken, “Bugün dünyanın en büyük 600 şehrinde 1,5 milyar kişi yaşıyor. 30 trilyon dolarlık bir ekonomi demek bu. 10 yıl sonra bu 600 şehirde 2 milyar kişi olacak. 64 trilyon dolara ulaşacak ekonomileri ise dünya ekonomisinin % 60’ı demek” ifadesini kullandı. Artık dünyada ülkeler değil şehirler birbiriyle rekabet ediyor.

 UMEM Beceri 10 istihdam projesi üzerinde de duran TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Aydın’ın bu konudaki çalışmalarını övdü. Hisarcıklıoğlu söz konusu proje ile Aydın’da 36 kurs düzenlendiğini ve 270 kişinin istihdam edildiğini dile getirdi. Aydın’ın ekonomik yarışta müthiş bir potansiyeli bulunduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, tarım, turizm, sanayi ve maden değerlerinin hepsinin bulunduğu ikinci bir şehir olmadığını vurguladı.

AYTOBİL Projesi hakkında bligi veren Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, “Kurmuş olduğumuz teknolojik alt yapıda özellikle, internette üyelerin kapısına kadar hizmet götürülmesi, online belge talebi, aidat ödeme ve borç sorgulama, iş / işçi bul, projemizin öne çıkan unsurlarını oluşturuyor. Ayrıca, mobil uygulamamız ile, sadece üyeleri tarafından değil tüm internet kullanıcıları tarafından, her zaman her yerde ulaşılabilir bir ticaret odası yaratıyoruz” dedi.

Toplantının sonunda Aydın Ticaret Odası üyelerinin Atlas Jet ile daha hesaplı uçuş yapmalarna olanak verecek olan AYTO Atlas Jet Protokolü imza töreni ve TOBB’un Aydın’da yapacağı meslek lisesi için protokol töreni gerçekleştirildi.

20141027_154027

20141027_155217

fg195198-dsc_2043xxx

19814-43