ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

HAKKIMIZDA

-+

   Odamız, Polatlı Ticaret Odası olarak 1965 yılından bu yana Polatlı ilçesi sınırları içinde 12 kişilik personeli ile üyelerine hizmet vermektedir. Odamızın başlıca kuruluş amacı; üyelerinin menfaatleri doğrultusunda, kayıt, resmi evrak, işleyiş ve iş yerinde yapılan resmi değişikliklerin takibi, resmi kurumlara karşı sorumluluklarının yerine getirilmesinde aracı bir kurum rolü oynamaktır. 1965 yılından günümüze kadar odamıza kayıt yaptıran ve terk etmiş olan üyelerimizin toplam sayısı 4882’ e ulaşmıştır. Bu sayı her hafta yapılan kayıtlarla artmaya devam etmektedir. Güncel olarak şu anda odamızda 409 adet Anonim Şirket, 2183 adet Hakiki şahıs, 24 adet Kollektif Şirket, 252 adet Kooperatif, 2003 adet Limited şirket  kaydı bulunmaktadır.

     Odamıza kayıt olmakta aranan ilk şart, tacir sıfatını taşımak ve vergi kaydının olmasıdır.

    Odamız bünyesinde şimdiye kadar bir çok proje tamamlanmış olup, gelecek günlerde de ilçemiz ve üyelerimizin yarar sağlayabileceği düşünülen projeler gerçekleştirilecektir. Bu projeler  iş geliştirme, kapasite arttırma, işleyiş aksaklıkları ,sosyal sorumluluk vb. programlarıdır.

    Polatlı Organize Sanayi Bölgesi dahilinde bulunan arsaların yetersiz kalması sebebi ile 2008 yılında Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi kuruluş işlemleri tamamlanmıştır. 4.4420 dönüm arazi üzerine kurulmuş olan Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi parselasyon çalışmaları devam etmektedir. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ilçemize yeni yatırımcıların iştirakleri sonucunda istihdam sağlanması ve ilçemizde yaşanan işsizlik sorununun bir nebze azaltılarak gençlerimize yeni iş imkanları sunulması hedeflerimiz arasındadır.